wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Jubileuszowa 15. edycja Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej – zgłoś swój projekt i walcz o nagrody!

Data:

- REKLAMA -

Czerwiec to wyjątkowy miesiąc dla wszystkich zaangażowanych w edukację kulturalną w Warszawie. Do końca miesiąca można zgłaszać projekty do jubileuszowej, 15. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej (WNEK). To doskonała okazja, by docenić lokalnych animatorów i edukatorów oraz ich innowacyjne projekty. Stołeczne instytucje kultury, szkoły i przedszkola, placówki oświatowe oraz organizacje pozarządowe mają szansę powalczyć o nagrody o łącznej wartości 100 tysięcy złotych.

Zgłoś swój projekt!

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej to prestiżowy konkurs, którego głównym celem jest wyróżnienie tych, którzy z pasją i zaangażowaniem pracują na rzecz edukacji kulturalnej. Konkurs ten ma na celu nagrodzenie animatorów kultury, nauczycieli, artystów oraz aktywistów za ich najlepsze projekty, programy i działania edukacyjne, które były realizowane w poprzednim roku lub bieżącym roku, za który przyznawana jest nagroda.

Najlepsze projekty nie tylko otrzymają nagrody finansowe, ale także staną się inspiracją i wyznacznikiem trendów w dziedzinie edukacji kulturalnej. Uczestnictwo w konkursie to szansa na pokazanie swojego projektu szerokiej publiczności i zyskanie uznania w branży.

Kategorie konkursowe

W tegorocznej edycji projekty można zgłaszać w siedmiu kategoriach:

Różnorodne i Wielokulturowe Społeczeństwo – projekty promujące różnorodność kulturową i integrację społeczną.

Środowisko Naturalne i Klimat – inicjatywy edukacyjne dotyczące ochrony środowiska i zmian klimatycznych.

Kompetencje Przyszłości – projekty rozwijające umiejętności potrzebne w przyszłości, takie jak kreatywność, krytyczne myślenie czy współpraca.

Procesy Twórcze – działania wspierające rozwój twórczych umiejętności uczestników.

Dziedzictwo Kulturowe i Tożsamość – inicjatywy związane z ochroną i promowaniem dziedzictwa kulturowego oraz budowaniem tożsamości.

Wspólnoty Lokalne – projekty angażujące lokalne społeczności i wzmacniające więzi sąsiedzkie.

Procesy Włączające i Dostępność – inicjatywy zapewniające dostępność działań kulturalnych dla wszystkich grup społecznych, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Jak zgłosić projekt?

Projekty można zgłaszać za pomocą formularza online dostępnego na stronie konkursu. Regulamin konkursu, zawierający szczegółowe informacje na temat wymagań i kryteriów oceny, znajduje się na stronie BIP. Warto się pospieszyć, ponieważ termin nadsyłania zgłoszeń upływa z końcem czerwca.

Piętnaście lat tradycji

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej jest przyznawana od 2010 roku i przez te lata zyskała ogromne uznanie. Konkurs wyróżnia autorów projektów, które łączą edukację i kulturę w sposób innowacyjny i angażujący. Do tej pory ponad pół tysiąca animatorów, nauczycieli, edukatorów, artystów i aktywistów zostało wyróżnionych za swoje wyjątkowe projekty.

Kapituła WNEK składa się z praktyków i profesjonalistów z różnych obszarów związanych z edukacją kulturalną. Członkowie kapituły dokonują wyboru laureatów na podstawie jasno określonych kryteriów zawartych w Regulaminie oraz własnych ekspertyz.

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej to nie tylko prestiżowe wyróżnienie, ale także doskonała okazja do promocji swoich projektów i działań edukacyjnych. Sto tysięcy złotych w puli nagród stanowi dodatkową motywację do zgłaszania swoich inicjatyw. To szansa dla stołecznych instytucji kultury, szkół, przedszkoli, placówek oświatowych i organizacji pozarządowych na zaprezentowanie swoich najlepszych projektów, które kształtują przyszłość edukacji kulturalnej w Warszawie.

Nie zwlekaj i zgłoś swój projekt już dziś!

Źródło: https://kultura.um.warszawa.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...