wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Bezpieczeństwo i atrakcje na Kąpieliskach Morskich w Gdańsku

Data:

- REKLAMA -

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Kąpieliska Morskie w Gdańsku to gwarancja udanego i bezpiecznego wypoczynku nad morzem. Profesjonalna opieka ratowników, którzy od wielu lat dbają o bezpieczeństwo plażowiczów, sprawia, że te miejsca są idealne do kąpieli. Świadczy o tym imponujący fakt, że w ciągu ostatnich 34 sezonów na kąpieliskach w Gdańsku nie odnotowano ani jednego przypadku utonięcia.

Sezon 2024 – start i nowe atrakcje

Sezon kąpielowy 2024 rozpocznie się w piątek, 21 czerwca, kiedy to uruchomione zostaną kąpieliska Molo Gdańsk Brzeźno oraz Stogi. Od 1 lipca czynnych będzie już wszystkie dziewięć kąpielisk: Jelitkowo, Piastowska Jelitkowo, Molo Brzeźno, Hallera Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Stogi, Sobieszewo, Orle oraz Świbno. To łącznie 1300 metrów linii brzegowej, nad którą czuwa 70 ratowników.

Wyposażenie i infrastruktura

Gdańskie kąpieliska są doskonale wyposażone, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu plażowiczów. Punkty medyczne znajdują się w Brzeźnie, Stogach, Sobieszewie oraz Jelitkowie, a Gdańskie Centrum Ratownictwa Wodnego przy molo działa całodobowo. Do dyspozycji ratowników jest nowoczesny sprzęt ratowniczy, w tym 6 łodzi motorowych, 2 skutery wodne, 5 pojazdów ATV, 13 łodzi wiosłowych, 6 kajaków, 6 desek oraz 10 hulajnóg.

Sport i rekreacja

Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowano 29 boisk do siatkówki, piłki nożnej oraz ręcznej. Gdański Stadion Letni w Brzeźnie oferuje dodatkowe atrakcje sportowe, a w Jelitkowie można skorzystać z plażowej siłowni. Dla najmłodszych przygotowano trzy atrakcyjne place zabaw – dwa w Brzeźnie przy wejściu nr 51 oraz jeden w Jelitkowie przy wejściu nr 63.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

W ostatnich latach duży nacisk położono na rozwój infrastruktury plażowej, szczególnie na udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Od sezonu 2021 funkcjonują w pełni dostępne plaże w Gdańsku Brzeźnie (wejście nr 50), na Stogach (wejście nr 26) oraz w Jelitkowie (wejście nr 63). Montowane są również kładki ułatwiające dostęp osobom poruszającym się na wózkach lub opiekunom z wózkami dziecięcymi.

Nowe ławki i miejsca odpoczynku

W sezonie 2024 na gdańskich plażach pojawiło się 40 nowych ławek, ulokowanych bezpośrednio na plaży przy wejściach. Dzięki temu, szczególnie seniorzy mogą spocząć i jednocześnie podziwiać morski krajobraz. Łącznie Gdański Ośrodek Sportu ustawił 91 ławek na plażach oraz na molo w Brzeźnie, z czego część jest dostosowana do zaparkowania wózka inwalidzkiego.

Letnia Szkoła Ratownictwa

Letnia Szkoła Ratownictwa to cykl zajęć dla młodych plażowiczów w wieku od 6 do 14 lat. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę od 8 czerwca do 31 sierpnia na kąpielisku Molo Gdańsk Brzeźno. W ramach zajęć, młodzi uczestnicy poznają ideę ratownictwa, zasady bezpiecznej kąpieli oraz podstawy pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych ratowników, instruktorów oraz trenerów pływania. Letnia Szkoła Ratownictwa to nie tylko nauka, ale i wielka, wakacyjna przygoda, która przybliża młodym ludziom tajniki pracy ratowników.

Podsumowanie

Kąpieliska Morskie w Gdańsku to idealne miejsce na bezpieczny i aktywny wypoczynek nad morzem. Doskonale wyposażone plaże, bogata oferta sportowa oraz infrastruktura dostosowana do potrzeb wszystkich plażowiczów sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Letnia Szkoła Ratownictwa to dodatkowa atrakcja, która pozwoli najmłodszym spędzić czas w ciekawy i edukacyjny sposób. Gdańsk to nie tylko piękne plaże, ale przede wszystkim miejsce, gdzie bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu.

Źródło: media.gdansk.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...