wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Gdzie wybrać się na kajaki w Polsce? Poznaj 5 najciekawszych kierunków na wakacyjne spływy kajakowe

Data:

- REKLAMA -

Zaczęło się lato, a ty zastanawiasz się, jak spędzić czas na świeżym powietrzu? Spływy kajakowe to idealny sposób na aktywny wypoczynek i kontakt z przyrodą. W Polsce mamy wiele urokliwych rzek, które oferują niezapomniane przygody na wodzie. Oto pięć propozycji, które warto rozważyć podczas planowania wakacyjnych wypadów kajakowych.

1. Krutynia – raj dla każdego kajakarza

Krutynia to jedna z najpiękniejszych rzek w Polsce, uznawana za mekkę kajakarzy. Trasa liczy około 100 km i prowadzi przez malownicze jeziora oraz lasy Mazur. Wzdłuż rzeki znajdują się liczne punkty startowe i końcowe, co pozwala dostosować długość spływu do własnych potrzeb. Na trasie można podziwiać dzikie ptaki oraz odwiedzić urokliwe miejscowości, takie jak Wojnowo czy Ukta. Krutynia jest idealna zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych kajakarzy, oferując łagodne odcinki oraz bardziej wymagające fragmenty.

2. Sapina – mniej uczęszczana alternatywa

Jeżeli szukasz mniej uczęszczanej alternatywy dla Krutyni, Sapina to doskonały wybór. Rzeka ta wije się przez północne Mazury, oferując różnorodne krajobrazy – od jeziora Gołdapiwo, przez śluzę Przerwanki, aż po jezioro Stręgiel. Trasa kończy się na plaży w Ogonkach, ale bardziej zaawansowani kajakarze mogą kontynuować spływ aż do Węgorzewa, przepływając przez jezioro Święcajty i Mamry. Sapina jest idealnym miejscem na spokojny i malowniczy spływ z dala od tłumów.

3. Czarna Hańcza – w sercu przyrody

Czarna Hańcza to kolejna propozycja dla miłośników kajakarstwa. Rzeka przepływa przez Suwalski Park Krajobrazowy i Puszczę Augustowską, oferując piękne widoki i bliski kontakt z naturą. Spływ zaczyna się na jeziorze Wigry i kończy w miejscowości Rygol. Trasa ma około 100 km i jest idealna dla osób szukających ciszy i spokoju. Po drodze można podziwiać bogactwo przyrody, spotkać dzikie zwierzęta i zanurzyć się w otaczający krajobraz.

4. Biebrza – obowiązkowy punkt dla miłośników przyrody

Spływ Biebrzą to obowiązkowy punkt dla każdego miłośnika przyrody. Rzeka przepływa przez Biebrzański Park Narodowy, oferując niezwykłe krajobrazy i bogactwo fauny. Na trasie można spotkać żurawie, bieliki, a nawet żubry. Spływ Biebrzą jest długi – około 130 km – i wymaga około 7 dni, ale można również wybrać krótsze odcinki. To idealna okazja do podziwiania dzikiej przyrody i relaksu w otoczeniu natury.

5. Dunajec – wyzwanie dla zaawansowanych

Szukasz czegoś dla bardziej zaawansowanych? Dunajec to propozycja dla bardziej doświadczonych kajakarzy. Rzeka górska z rwącym nurtem i głazami w korycie oferuje spektakularne widoki na Pieniny i Tatry. Spływ Dunajcem to prawdziwe wyzwanie, ale i niezapomniana przygoda. Trasa jest pełna adrenaliny i wymaga dobrej techniki kajakarskiej, ale nagrodą są zapierające dech w piersiach krajobrazy i ekscytujące przeżycia.

To tylko kilka z wielu ciekawych szlaków kajakowych w Polsce. Nasz kraj obfituje w urokliwe rzeki, idealne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych kajakarzy. Niezależnie od tego, czy szukasz spokojnego spływu w otoczeniu przyrody, czy adrenaliny na rwącej rzece, w Polsce znajdziesz miejsce dla siebie. Wybierz się na spływ i odkryj piękno polskiej przyrody z perspektywy wody!

Źródło: https://gs24.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...