wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Nowa Strefa Workout w Kielcach: Innowacyjna Przestrzeń Aktywności i Relaksu

Data:

- REKLAMA -

Kielce zyskały nową, wyjątkową przestrzeń do aktywności fizycznej i relaksu dzięki współpracy miasta z firmą InPost w ramach Programu Green City. Na osiedlu Herby powstała strefa workout, która przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych, oferując różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Miejsce dla Aktywnych i Szukających Wytchnienia

Nowa strefa workout została wyposażona w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń, ściankę wspinaczkową dla najmłodszych oraz miejsca do wypoczynku. Całość dopełniają estetycznie posadzone krzewy, które nie tylko upiększają przestrzeń, ale również poprawiają jakość powietrza. Projekt ten powstał na terenie o powierzchni około 330 m², gdzie już wcześniej znajdowała się mini siłownia zewnętrzna. Dzięki nowym inwestycjom cały obszar został kompleksowo zagospodarowany, tworząc spójną i funkcjonalną całość.

Współpraca na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju

Kielce i InPost współpracują od początku istnienia Programu Green City, którego celem jest wspieranie inicjatyw proekologicznych i poprawa jakości przestrzeni miejskiej. Prezydentka Kielc, Agata Wojda, podkreśla znaczenie tego projektu jako przykładu efektywnego łączenia działań proekologicznych z prozdrowotnymi i społeczną odpowiedzialnością biznesu. „Współpraca z firmą InPost, w ramach Programu Green City, to wspólne działania dla uczynienia naszego miasta bardziej przyjaznym i zdrowym miejscem do życia” – mówi Wojda.

Zaangażowanie Społeczności Lokalnej

Istotnym elementem projektu było zaangażowanie mieszkańców osiedla Herby, którzy aktywnie uczestniczyli w procesie wyboru lokalizacji i planowania przestrzeni. Dzięki ich zaangażowaniu powstało miejsce, które odpowiada na potrzeby lokalnej społeczności i sprzyja integracji mieszkańców. Dzieci, które właśnie rozpoczęły wakacje, szczególnie upodobały sobie mini ściankę wspinaczkową, a młodzi mieszkańcy Herbów cieszą się, że mają nowe miejsce do zabawy.

Edukacja i Świadomość Ekologiczna

Program Green City to nie tylko inwestycje w infrastrukturę, ale również działania edukacyjne. Na początku czerwca, podczas Kieleckich Dni Energii z Przyrodą, mieszkańcy mieli okazję odwiedzić EduStrefę firmy InPost, gdzie odbyły się warsztaty na temat bioróżnorodności i zieleni w mieście. Waldemar Brzoska, dyrektor działu ekspansji i rozstawień InPost, podkreśla, że współpraca z Kielcami trwa już trzy lata i jest dowodem na skuteczność działań podejmowanych w ramach programu.

Przyszłość i Nadzieje

Miasto Kielce oraz firma InPost serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do korzystania z nowo powstałej strefy workout. Wyrażają nadzieję, że inwestycja ta będzie służyć społeczności przez wiele lat, przyczyniając się do poprawy zdrowia i samopoczucia mieszkańców. Nowa strefa workout to doskonały przykład tego, jak poprzez współpracę i zaangażowanie można tworzyć przyjazne i funkcjonalne przestrzenie miejskie, które służą wszystkim mieszkańcom.

Źródło: kielce.eu

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...