wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Bydgoszcz wprowadza możliwość zakupu biletu smartfonem

Data:

- REKLAMA -

W Bydgoszczy nowoczesne technologie coraz bardziej ułatwiają życie mieszkańcom. Dzięki możliwościom, jakie daje nam smartfon, opłacanie miejskich usług staje się szybsze i prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Teraz za przejazd autobusem czy tramwajem możemy zapłacić bezpośrednio za pomocą telefonu, co oszczędza czas i eliminuje konieczność posiadania tradycyjnych biletów papierowych.

Jak to działa?

Wszystko, czego potrzebujesz, to pobranie odpowiedniej aplikacji na swój telefon. W Bydgoszczy dostępne są trzy popularne aplikacje: SkyCash, Mint Mobile Bydgoszcz oraz zBiletem. Każda z nich pozwala na łatwe i szybkie zakupienie biletu komunikacji miejskiej.

Po zainstalowaniu aplikacji należy zarejestrować swoje konto i zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay. Można to zrobić na kilka sposobów, na przykład za pomocą przelewu bankowego. Dla wygody, do aplikacji można również podłączyć kartę płatniczą, co eliminuje konieczność regularnego doładowywania konta. Dzięki temu cały proces staje się jeszcze prostszy i bardziej automatyczny.

Zakup biletu w kilka sekund

Zakup biletu poprzez aplikację to kwestia zaledwie kilku sekund. Można to zrobić o dowolnej porze dnia i nocy, co jest ogromnym udogodnieniem. Bilet można nabyć tuż przed wejściem do pojazdu, a po zatwierdzeniu płatności natychmiast pojawi się w zakładce „Moje Bilety”. To rozwiązanie sprawia, że nie musimy martwić się o to, że nie zdążymy kupić biletu na czas – wszystko mamy pod ręką w swoim smartfonie.

Dodatkowe funkcje miejskich aplikacji

Warto również wspomnieć o innej przydatnej aplikacji dla mieszkańców Bydgoszczy – Dbamy o Bydgoszcz. Ta bezpłatna aplikacja umożliwia zgłaszanie różnego rodzaju usterek miejskich, co przyczynia się do poprawy jakości życia w mieście. Usterki można zgłaszać w dziewięciu kategoriach, obejmujących m.in. kwestie bezpieczeństwa, porządku, dróg, komunikacji miejskiej, uszkodzeń infrastruktury, zieleni i środowiska, zwierząt oraz odpadów.

Podsumowanie

Mobilne bilety w Bydgoszczy to krok w stronę nowoczesności i wygody. Dzięki aplikacjom takim jak SkyCash, Mint Mobile Bydgoszcz i zBiletem, opłacanie przejazdów komunikacją miejską nigdy nie było prostsze. To szybkie, bezpieczne i wygodne rozwiązanie, które eliminuje potrzebę posiadania gotówki czy tradycyjnych biletów papierowych. Korzystając z aplikacji Dbamy o Bydgoszcz, mieszkańcy mogą również aktywnie przyczyniać się do utrzymania porządku i bezpieczeństwa w mieście. To wszystko sprawia, że Bydgoszcz staje się bardziej nowoczesnym i przyjaznym miejscem do życia.

Źródło: Bydgoszcz.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...