wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Masz dziecko w wieku szkolnym? Możesz otrzymać 300 zł z programu „Dobry Start” na wyprawkę dla niego!

Data:

- REKLAMA -

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł w ramach programu „Dobry Start”. To już czwarty rok, kiedy Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) rozpatruje wnioski o dofinansowanie wyprawki szkolnej, a program cieszy się dużym zainteresowaniem. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tegorocznej edycji

Świadczenie z programu „Dobry Start” przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat. W przypadku dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością granica wieku przesuwa się do 24 lat. Co istotne, wsparcie finansowe nie zależy od wysokości dochodów rodziny, co czyni program dostępnym dla szerokiego grona odbiorców. Świadczenie nie przysługuje dzieciom uczęszczającym do tzw. zerówek oraz studentom. Warto pamiętać, że wiek 20 i 24 lata liczy się rocznikowo. Oznacza to, że uczniowie ostatnich klas techników, liceów oraz szkół policealnych są uprawnieni do świadczenia, jeśli osiągnęli graniczny wiek przed rozpoczęciem roku szkolnego w danym roku kalendarzowym.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie można składać od 1 lipca do końca listopada, wyłącznie drogą elektroniczną. Jeśli wniosek zostanie złożony do końca sierpnia i będzie prawidłowo wypełniony, pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej do 30 września. Wnioski złożone po 30 listopada będą rozpatrywane jedynie w przypadkach, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po tym terminie.

Składanie wniosku o świadczenie 300 zł jest proste, jednak wymaga dokładności. Kluczowe jest bezbłędne wpisanie danych takich jak numer PESEL dziecka, nazwa oraz adres szkoły, a także aktualny numer konta bankowego.

Najprostszym i najszybszym sposobem jest skorzystanie z aplikacji mobilnej mZUS, dostępnej bezpłatnie w Google Play i App Store. Aby aktywować aplikację, należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Alternatywnie, rodzice mogą składać wnioski przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Program „Dobry Start” to nie tylko wsparcie finansowe, ale także pomoc w wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci. Dzięki dofinansowaniu na wyprawkę szkolną, rodzice mogą przeznaczyć 300 zł na niezbędne artykuły szkolne, takie jak podręczniki, zeszyty, przybory do pisania i inne materiały edukacyjne

Program „Dobry Start” to niezwykle ważna inicjatywa, wspierająca rodziny w przygotowaniach do nowego roku szkolnego. Dzięki łatwemu procesowi składania wniosków i dostępności środków niezależnie od dochodów, program ten odgrywa istotną rolę w zapewnianiu równego dostępu do edukacji dla wszystkich dzieci w Polsce.

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą ponownie składać wnioski i cieszyć się wsparciem, które ułatwi im przygotowanie dzieci do szkoły. To kolejny krok w kierunku budowania lepszej przyszłości dla najmłodszych pokoleń.

Źródło: nadesłane materiały prasowe

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...