wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

W Poznaniu rusza kino plenerowe

Data:

- REKLAMA -

Lato w Poznaniu zapowiada się wyjątkowo filmowo. Wszystko za sprawą kolejnej edycji Kina na Wolnym Dziedzińcu, które umożliwia mieszkańcom spędzenie letnich wieczorów w towarzystwie dobrych filmów na świeżym powietrzu. Inauguracja tegorocznej serii seansów odbędzie się już 5 lipca, kiedy to na ekranie pojawi się film „Najgorszy człowiek na świecie”.

Pokazy filmowe będą odbywały się w każdy piątek lipca i sierpnia na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta, a wstęp na wszystkie seanse jest darmowy. Pierwszy pokaz zaplanowano na piątek, 5 lipca o godzinie 22:00. Widzowie będą mogli obejrzeć film „Najgorszy człowiek na świecie”, który opowiada historię Julie – młodej kobiety stojącej przed życiowymi dylematami. Jej relacja z utalentowanym rysownikiem Akselem oraz przypadkowe spotkanie z pewnym siebie Eivindem stanowią główną oś fabuły tego poruszającego obrazu.

Repertuar Kina na Wolnym

12 lipca o godzinie 22:00 widzowie będą mieli okazję zobaczyć film „Joker”. To kontrowersyjna opowieść o jednym z najważniejszych złoczyńców uniwersum DC, ukazująca jego transformację w mrocznego antybohatera.

19 lipca o 21:30 ekran zdominuje „Barbie”. Ten film przeniesie widzów do idealnego świata Barbie, gdzie jednak nie brakuje egzystencjalnych kryzysów, szczególnie gdy w grę wchodzi Ken.

26 lipca o 21:30 zaprezentowany zostanie film „Pamięć”. To historia Sylvii, której poukładane życie zmienia się diametralnie po spotkaniu z Saulem – mężczyzną z jej przeszłości.

2 sierpnia o 21:30 na ekranie pojawi się „Mój piękny syn”. Film ten porusza temat uzależnienia i trudnej miłości rodzicielskiej, śledząc losy rodziny zmagającej się z problemami dorastającego syna.

9 sierpnia o 21:30 wyświetlony zostanie film „Aftersun”. Opowieść o wspomnieniach Sophie z wakacji spędzonych z ojcem w tureckim kurorcie, które wciąż pozostają żywe w jej pamięci.

12 sierpnia o 21:30 odbędzie się seans filmu „Anatomia upadku”. To dramat sądowy, który bada tajemnicze okoliczności śmierci Samuela i zmusza widzów do zastanowienia się nad prawdziwą naturą wydarzeń.

23 sierpnia o 21:00 na ekranie zagości „Cudowny chłopak. Biały ptak”. To kontynuacja historii Juliana, który po usunięciu ze szkoły musi odnaleźć się w nowym otoczeniu. Pomaga mu w tym jego ekscentryczna babcia, dzieląc się z nim poruszającą historią swojej młodości.

30 sierpnia o 21:00 sezon zakończy film „Strefa interesów”, opowiadający o życiu rodziny komendanta obozu Auschwitz-Birkenau. Seansowi towarzyszyć będzie prelekcja, która dostarczy widzom dodatkowego kontekstu historycznego.

Organizatorzy

Organizatorami kina #Na Wolnym są Miasto Poznań oraz Pracownia Ferment Kolektiv. Dzięki ich inicjatywie mieszkańcy Poznania mają szansę spędzić letnie piątkowe wieczory w wyjątkowej atmosferze, ciesząc się filmowymi hitami pod gołym niebem.

Źródło: poznan.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...