wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Wakacyjna gra terenowa w Zabrzu

Data:

- REKLAMA -

Lato w Zabrzu nabiera nowego wymiaru dzięki wakacyjnej grze terenowej, która ma na celu przybliżenie dziedzictwa industrialnego miasta, wzmocnienie więzi między mieszkańcami a ich rodzinnym miastem oraz promowanie aktywnego spędzania czasu w gronie rodzinnym. Wspólne poszukiwanie punktów kontrolnych to doskonała okazja do poznania ciekawych miejsc i uczestnictwa w miejskich wydarzeniach.

Zasady Gry

Gra terenowa rozpoczyna się 1 lipca 2024 roku i trwa do 30 sierpnia 2024 roku. Zadaniem uczestników jest znalezienie wyznaczonych punktów kontrolnych, które znajdują się na liście dołączonej do karty gry. Dokumentowanie odwiedzin odbywa się poprzez zdobycie pieczątki lub zrobienie zdjęcia. Wystarczy odwiedzić daną lokalizację, bez konieczności korzystania z płatnych atrakcji. Dodatkowe punkty można zdobyć za odwiedzenie ciekawych miejsc, które nie znajdują się na liście, lub za udział w miejskich wydarzeniach, takich jak koncerty czy festyny.

Jak się Zgłosić?

Aby wziąć udział w grze, drużyna musi zgłosić się do Centrum Rozwoju Rodziny (CRR), gdzie kapitan drużyny lub inna pełnoletnia osoba odbierze kartę gry i wpisze drużynę na listę uczestników, podając nazwę drużyny, skład oraz numer telefonu kapitana. Karta gry zawiera stronę wprowadzającą, dwie strony przeznaczone na pieczątki oraz listę miejsc do odwiedzenia. Ewentualne dodatkowe strony na pieczątki można odebrać w dowolnym momencie w CRR.

Przebieg Gry

Uczestnicy wyruszają w trasę w dogodnym dla siebie momencie i odwiedzają lokalizacje w dowolnej kolejności i ilości. Drużyny mogą poruszać się pieszo,

na rowerze lub innymi dowolnymi środkami transportu. Organizatorzy zachęcają jednak do wyboru formy aktywnego wypoczynku, jak spacer czy wycieczka rowerowa. Czas przejścia trasy liczony jest od dnia pobrania karty gry do momentu jej oddania. Dodatkowy punkt zostanie przyznany drużynom, które ukończą trasę w krótszym czasie.

Dokumentowanie Odwiedzin

W wyznaczonych miejscach można zdobyć pieczątkę, która potwierdzi odwiedziny. Jeśli pieczątki nie można uzyskać (np. z powodu dnia wolnego od pracy lub gdy lokalizacja to pomnik), drużyna powinna zrobić zdjęcie, na którym widoczna będzie większa część drużyny oraz charakterystyczny element miejsca. Na karcie gry należy również wpisać datę i nazwę lokalizacji.

Złożenie Karty Gry

Wypełnioną kartę gry wraz z mapą odwiedzonych miejsc należy oddać w Centrum Rozwoju Rodziny w godzinach pracy, tj. od wtorku do piątku w godzinach 7:30-15:30 oraz w poniedziałki do 17:00. Ostateczny termin oddania karty to 30 sierpnia 2024 roku do godziny 12:00. Przy oddawaniu karty gry pracownik CRR sprawdzi zdjęcia i potwierdzi odwiedzenie miejsc, gdzie nie można było uzyskać pieczątki.

Podsumowanie i Nagrody

Gra terenowa zakończy się 30 sierpnia 2024 roku o godzinie 12:00. Trzy drużyny, które zdobędą największą liczbę punktów, zostaną nagrodzone. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem gry oraz polityką RODO.

Kreatywność i Zaangażowanie

Podsumowaniem gry będzie przygotowanie mapy Zabrza z odwiedzonymi miejscami. Forma wykonania mapy jest dowolna, a kreatywność uczestników jest mile widziana. To doskonała okazja, aby wspólnie z rodziną odkrywać uroki miasta i tworzyć piękne wspomnienia.

Zgłoszenie Drużyny

Każda drużyna powinna zgłosić się do CRR, gdzie kapitan drużyny poda nazwę drużyny, imię i nazwisko kapitana, liczbę osób w drużynie (w przypadku dzieci należy podać wiek), telefon kontaktowy oraz adres mailowy. Drużyna deklaruje zapoznanie się z regulaminem oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Podsumowanie

Wakacyjna gra terenowa to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu w gronie rodziny i przyjaciół, odkrywanie dziedzictwa industrialnego Zabrza oraz wzmacnianie więzi z miastem. Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy wszystkim drużynom powodzenia oraz wielu niezapomnianych przygód!

Źródło: miastozabrze.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...