wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Projekt „Senior w Plenerze” dla mieszkańców Kielc i powiatu kieleckiego

Data:

- REKLAMA -

Wczoraj w Parku Etnograficznym w Tokarni odbyło się wyjątkowe wydarzenie „Senior w plenerze”, które przyciągnęło 700 seniorów z Kielc i powiatu kieleckiego. Inicjatywa ta, zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, miała na celu promocję zdrowia i aktywnego stylu życia wśród osób starszych.

Uczestnicy mieli okazję skorzystać z szerokiej gamy bezpłatnych usług medycznych, w tym konsultacji z lekarzami specjalistami, badań profilaktycznych oraz rozmów z dietetykiem. Organizatorzy zadbali również o aspekt edukacyjny, oferując warsztaty i treningi poprawiające sprawność fizyczną.

Marszałek Renata Janik podkreśliła znaczenie tego typu inicjatyw dla seniorów, zwracając uwagę na ich rolę w integracji społecznej oraz przekazywaniu wiedzy na temat efektywnej dbałości o zdrowie. Program wydarzenia obejmował debatę z udziałem lekarzy specjalistów, indywidualne konsultacje zdrowotne oraz różnorodne warsztaty, w tym naukę nordic walking, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup i treningi siłowe. Seniorzy mogli również skorzystać z bezpłatnych badań, takich jak pomiar ciśnienia i poziomu glukozy we krwi.

Spotkanie urozmaiciły występy artystyczne lokalnych grup seniorskich, a zwieńczeniem dnia był koncert zespołu „Leszcze”. „Senior w plenerze” to część większego projektu „Tworzenie Lokalnych Systemów Wsparcia dla Seniorów”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Inicjatywa ma charakter cykliczny i łączy w sobie elementy edukacyjne z integracją społeczną, promując zdrowy styl życia wśród osób starszych.

Źródło: swietokorzyskie.pro

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...