wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Rekrutacja na Politechnikę Łódzką rozpoczęta: ponad 6 tysięcy miejsc czeka na kandydatów

Data:

- REKLAMA -

Politechnika Łódzka ogłosiła rozpoczęcie rekrutacji na nowy rok akademicki, oferując ponad 6 tysięcy miejsc na 55 kierunkach studiów I stopnia. To wyjątkowa okazja dla kandydatów, którzy chcą rozpocząć swoją akademicką przygodę na jednej z czołowych uczelni technicznych w Polsce.

Ponad 6 tysięcy miejsc na 55 kierunkach

Tegoroczna oferta Politechniki Łódzkiej obejmuje 5429 miejsc dla polskich kandydatów oraz dodatkowe 727 miejsc przeznaczonych dla cudzoziemców. Na studiach magisterskich uczelnia planuje przyjąć 1245 studentów, z czego większość na studia stacjonarne. Łącznie na wszystkich poziomach studiów dostępnych jest 4184 miejsc.

Priorytetowe kierunki studiów

Jedną z nowości tegorocznej rekrutacji jest wprowadzenie priorytetowych kierunków studiów. Kandydaci mogą wybrać maksymalnie cztery kierunki, z których jeden zostanie oznaczony jako priorytetowy. Ma to na celu lepsze dopasowanie kandydatów do preferowanych kierunków i zwiększenie ich szans na przyjęcie.

Absolwenci techników punktowani

Politechnika Łódzka postanowiła docenić umiejętności zawodowe kandydatów, honorując tytuł zawodowy technika. Kandydaci będą mieli możliwość przeliczenia zdobytych kwalifikacji na dodatkowe punkty rekrutacyjne. „Chcemy nagradzać praktyczne umiejętności, które są niezwykle cenne w kontekście studiów technicznych,” wyjaśnia rzecznik uczelni.

Trzy nowe kierunki studiów

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy, Politechnika Łódzka uruchamia trzy nowe kierunki studiów I stopnia:

  • Tekstronika na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów
  • Inżynieria procesów przemysłowych na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska,
  • Materiały i technologie przyszłości na Wydziale Mechanicznym.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja elektroniczna na studia I stopnia rozpoczęła się 18 czerwca i potrwa do 10 lipca. Ostateczne wyniki zostaną opublikowane 31 lipca. Natomiast rekrutacja na studia II stopnia rozpocznie się 3 września, a zgłoszenia będą przyjmowane do 16 września. Wyniki tej rekrutacji zostaną ogłoszone 30 września.

Informacje dla kandydatów

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji, wymaganych dokumentów oraz procesu składania aplikacji dostępne są na stronie rekrutacji Politechniki Łódzkiej. Uczelnia zachęca wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą i terminami, aby w pełni wykorzystać swoją szansę na studia na jednej z najlepszych uczelni technicznych w kraju.

Politechnika Łódzka nieustannie rozwija swoją ofertę edukacyjną, odpowiadając na potrzeby rynku pracy i stawiając na innowacyjne kierunki kształcenia. Dzięki tegorocznym zmianom i nowym programom, uczelnia ma nadzieję przyciągnąć jeszcze więcej utalentowanych studentów gotowych podjąć wyzwania akademickie i zawodowe.

Źródło: materiały prasowe

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...