wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Na studia na emeryturze? Uniwersytet Zielonogórski otwiera drzwi dla osób powyżej 40 roku życia!

Data:

- REKLAMA -

Czy na studia można pójść na emeryturze? Oczywiście, że tak! Uniwersytet Zielonogórski otwiera swoje drzwi dla osób powyżej 40. roku życia, oferując bezpłatne studia w ramach programu „Studia 40 plus”. To doskonała okazja dla tych, którzy pragną spełnić swoje marzenia o edukacji i zdobyciu nowych umiejętności, niezależnie od wieku.

Człowiek uczy się przez całe życie. To powiedzenie doskonale oddaje ducha programu „Studia 40 plus”. Wśród tych, którzy postanowili skorzystać z tej wyjątkowej oferty, jest 69-letni Stanisław Misiuk, zielonogórzanin, który właśnie kończy pierwszy rok studiów na kierunku filozofia. Jego historia jest inspiracją dla wielu.

Stanisław Misiuk jest absolwentem technikum mechanicznego. Choć po maturze marzył o studiach prawniczych, los skierował go na inne ścieżki – techniczne, wojskowe, a później zawodowe. Dopiero po przejściu na emeryturę zdecydował się wrócić do swojego marzenia o zdobyciu wykształcenia wyższego.

Zawsze lubiłem czytać książki. Interesowało mnie wiele różnych dziedzin, a filozofia była jedną z nich – mówi Stanisław Misiuk. – Po przepracowaniu 50 lat, kiedy przeszedłem na emeryturę, pomyślałem, że nie chcę spędzać czasu przed telewizorem. Oferta studiów 40 plus na Uniwersytecie Zielonogórskim przyciągnęła moją uwagę.

Pan Stanisław chciał poszerzyć swoje horyzonty myślowe i sprawdzić, czy lata gry w szachy i czytania książek pozwoliły mu zachować świeży umysł. Dziś może z dumą powiedzieć, że kończy pierwszy rok studiów z wysokimi ocenami.

Student 40 plus nic nie musi, ale wiele może – podkreśla pan Stanisław. – Staram się jak najlepiej przygotowywać do zajęć, bo w moim wieku głupio byłoby przyjść nieprzygotowanym.

Rodzina i znajomi wspierają pana Stanisława, co dodatkowo motywuje go do nauki. A taryfy ulgowej nie ma – trzeba zaliczyć wszystkie przedmioty i zdać egzaminy. Pierwszy semestr zakończył ze średnią ocen 4,5, a w drugim semestrze spodziewa się podobnych wyników. Jego elektroniczny indeks pełen jest ocen – same czwórki i piątki.

Na studiach 40 plus panuje bardzo przyjazna atmosfera. Zajęcia odbywają się popołudniami, od godziny 16:00, co jest wygodnym rozwiązaniem dla osób pracujących. Wykładowcy mobilizują studentów do pracy i wspierają ich w nauce.

Dzięki studiom czuję się młodszy – mówi pan Stanisław. – Ostatnio spotkałem kolegę z podstawówki, który narzekał na stan zdrowia. Powiedziałem mu, że czuję się świetnie, zostałem studentem i cieszę się każdym dniem, który mnie rozwija.

Uniwersytet Zielonogórski prowadzi rekrutację na kolejne edycje programu „Studia 40 plus”. To doskonała okazja dla osób na emeryturze lub pracujących, które chcą jednocześnie kontynuować naukę. Bezpłatne zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym, od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych.

Dostępne kierunki

W ramach programu „Studia 40 plus” dostępne są następujące kierunki:

Studia pierwszego stopnia:

Coaching i doradztwo filozoficzne

Filozofia

Historia

Kulturoznawstwo

Politologia

Studia drugiego stopnia:

Filologia rosyjska

Filozofia

Historia

Politologia

Aby zgłosić chęć uczestnictwa, należy w trakcie rejestracji internetowej wybrać specjalność „40 plus”.

Program „Studia 40 plus” na Uniwersytecie Zielonogórskim to doskonała inicjatywa, która pokazuje, że na naukę nigdy nie jest za późno. Stanisław Misiuk i inni studenci udowadniają, że nawet na emeryturze można realizować swoje marzenia i zdobywać nowe umiejętności. Niezależnie od wieku, warto podjąć wyzwanie i cieszyć się każdym dniem spędzonym na rozwijaniu własnej wiedzy i pasji.

Źródło: https://gazetalubuska.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...