wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Rozbudowa monitoringu w Śródmieściu Bydgoszczy: Nowe kamery dla zwiększenia bezpieczeństwa

Data:

- REKLAMA -

Bydgoszcz przygotowuje się do rozszerzenia systemu monitoringu w centralnej części miasta. Na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i A. Cieszkowskiego zostaną zainstalowane dwie nowe kamery, co jest wynikiem głosowania mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekt obejmuje instalację dwóch kamer: jednej stałopozycyjnej i jednej obrotowej. Oprócz samych urządzeń, planowane jest również stworzenie przyłącza sieci światłowodowej oraz rozbudowa kanalizacji teletechnicznej. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa w okolicy oraz ochrona odnowionych kamienic przed potencjalnymi aktami wandalizmu.

Obecnie trwa proces wyboru wykonawcy projektu, a termin składania ofert upływa 5 lipca. To kolejny krok w rozbudowie systemu monitoringu miejskiego w Bydgoszczy, który obecnie obejmuje ponad 300 kamer rozmieszczonych w różnych częściach miasta.

Warto zauważyć, że Bydgoski Budżet Obywatelski odgrywa kluczową rolę w rozwoju infrastruktury bezpieczeństwa miasta. W poprzednich latach dzięki temu programowi zainstalowano kamery monitoringu w wielu dzielnicach, w tym na Szwederowie, Błoniu, Bartodziejach, Okolu i w Starym Fordonie.

Mieszkańcy Bydgoszczy mają możliwość aktywnego udziału w kształtowaniu swojego otoczenia. Do 30 czerwca trwa nabór propozycji zadań do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na realizację wybranych projektów w 2024 roku miasto przeznaczy 16 milionów złotych.

Ta inicjatywa stanowi doskonały przykład współpracy między władzami miasta a jego mieszkańcami, umożliwiając obywatelom bezpośredni wpływ na decyzje dotyczące ich najbliższego otoczenia. Rozbudowa systemu monitoringu nie tylko przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa, ale także pokazuje, jak ważne jest zaangażowanie społeczności lokalnej w proces podejmowania decyzji dotyczących rozwoju miasta.

Źródło: bydgoszcz.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...