wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Zielone Kramy Gdańska: letnia kontynuacja miejscowych rynków

Data:

- REKLAMA -

W Gdańsku, letnie miesiące nie oznaczają przerwy w działalności dzielnicowych ryneczków. Na prośbę mieszkańców oraz sprzedawców, ryneczki w Pieckach-Migowie i Oruni Górnej – Gdańsku Południu będą kontynuować swoją działalność przez całe wakacje.

Mieszkańcy docenili możliwość zakupu świeżych warzyw i owoców bezpośrednio od lokalnych producentów. Dodatkowo, Zielony Kram przy Pozytywnej Szkole Podstawowej w Kokoszkach także powróci w nadchodzącą sobotę, oferując szeroką gamę lokalnych produktów.

Nowe plany na wakacje

Początkowo planowano, że ryneczki w dzielnicach Piecki-Migowo oraz Orunia Górna – Gdańsk Południe będą działać tylko od 23 marca do 29 czerwca i ponownie od 31 sierpnia do 28 października. Latem miała nastąpić przerwa w handlu. Jednak na prośbę mieszkańców i sprzedawców, władze miasta zdecydowały o przedłużeniu ich działalności przez całe lato.

Pierwsze kroki w Nowym Roku

Ryneczek na Oruni Górnej – Gdańsku Południu zadebiutował 23 marca tego roku, przy parkingu pętli autobusowo-tramwajowej „Łostowice Świętokrzyska”. Tego samego dnia, po raz drugi, uruchomiono ryneczek w dzielnicy Piecki-Migowo, na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Bulońskiej z ul. Rakoczego. Oba miejsca szybko zyskały popularność wśród mieszkańców, którzy cenią sobie możliwość zakupu świeżych produktów w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

Zielony Kram na Kokoszkach

Zielony Kram na Kokoszkach, organizowany od 2022 roku, również nie zawiedzie mieszkańców. W tym sezonie ryneczek będzie działał co drugą sobotę, począwszy od 29 czerwca. Na czterech stoiskach będzie można znaleźć wypieki, syropy, warzywa, owoce i miody od lokalnych rolników oraz Fundacji Maja. Co ciekawe, jedno ze stoisk zostanie przeznaczone dla okolicznych działkowców, którzy będą mogli sprzedawać swoje uprawy.

Integracja i aktywność społeczna

Dzielnicowe ryneczki w Gdańsku to nie tylko miejsca zakupu świeżych produktów. To także przestrzenie, które integrują lokalną społeczność i aktywizują mieszkańców. Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta Gdańska ds. usług komunalnych, podkreśla, że ryneczki są „niezwykle cenną inicjatywą”, która wspiera lokalnych producentów i buduje więzi sąsiedzkie.

Dzielnicowe inicjatywy

Warto wspomnieć, że ryneczek w Pieckach-Migowie towarzyszy również Pchli Targ, gdzie mieszkańcy mogą sprzedawać różnorodne przedmioty. Grzegorz Giżewski, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Piecki-Migowo, zaznacza, że pomimo mniejszych kolejek niż w ubiegłym roku, ryneczek nadal cieszy się dużym zainteresowaniem.

W nadchodzące wakacje, mieszkańcy Gdańska będą mogli cieszyć się zakupami na lokalnych ryneczkach, które oferują świeże, lokalne produkty. To idealna okazja, by wspierać lokalnych rolników i cieszyć się zdrowymi, świeżymi produktami prosto z okolicznych gospodarstw.

Źródło: gdansk.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...