wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Zielona rewolucja na Łacinie: studenci projektują, mieszkańcy decydują

Data:

- REKLAMA -

Poznań szykuje się do stworzenia nowego zielonego serca na Łacinie. Ambitny projekt parku miejskiego wkracza w decydującą fazę, angażując zarówno kreatywność studentów, jak i głos lokalnej społeczności.

Studencka wizja zielonej przestrzeni

W czerwcu rozstrzygnięto konkurs, w którym studenci z czterech poznańskich uczelni przedstawili swoje koncepcje zielonego i otwartego dla wszystkich miejsca spotkań na Łacinie. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko kreatywnością, ale także umiejętnością uwzględnienia wyników wcześniejszych konsultacji społecznych oraz planowanej lokalizacji Centrum Duszpasterskiego.

Zwycięskie projekty zostały zaprezentowane najpierw na Uniwersytecie Artystycznym, a następnie podczas spotkania z mieszkańcami Łaciny. To wydarzenie było nie tylko okazją do prezentacji prac, ale także do dyskusji między projektantami a przyszłymi użytkownikami parku.

Głos mieszkańców ma znaczenie

Miasto Poznań, stawiając na partycypację społeczną, umożliwia wszystkim zainteresowanym wyrażenie opinii na temat proponowanych koncepcji. Do 14 lipca 2024 roku mieszkańcy mogą wypełnić internetową ankietę na platformie voxly.pl, gdzie znajdują się wszystkie zwycięskie prace.

Dodatkowo, na Łacinie zorganizowano wystawę prezentującą projekty, którą również można odwiedzać do 14 lipca. To kolejna okazja dla mieszkańców, by zapoznać się z propozycjami i przemyśleć swoje preferencje.

Od konsultacji do realizacji

Proces tworzenia nowego parku na Łacinie jest przykładem kompleksowego podejścia do projektowania przestrzeni publicznych. Inicjatorzy projektu postawili na szerokie konsultacje społeczne, które poprzedziły etap projektowy. W ankietowej części konsultacji udział wzięło ponad 1700 osób, co świadczy o dużym zainteresowaniu mieszkańców przyszłością ich dzielnicy.

Opinie i komentarze zebrane podczas obecnego etapu konsultacji zostaną przekazane architektom, którzy przygotują ostateczny projekt realizacyjny nowego parku. Takie podejście ma zapewnić, że powstająca przestrzeń będzie nie tylko estetyczna i funkcjonalna, ale przede wszystkim odpowiadająca na realne potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności.

Zielony plac na Łacinie ma szansę stać się nie tylko nowym miejscem rekreacji i spotkań, ale także symbolem udanej współpracy między władzami miasta, środowiskiem akademickim i mieszkańcami. Projekt ten pokazuje, jak ważne jest angażowanie różnych grup społecznych w kształtowanie wspólnej przestrzeni miejskiej.

Źródło: poznan.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...