wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Niebawem otwarcie nowego i nowoczesnego przedszkola w Bydgoszczy

Data:

- REKLAMA -

2 września 2024 roku Bydgoszcz wzbogaci się o najnowocześniejsze przedszkole w mieście. Przedszkolna Chatka, nowy oddział placówki z ul. Siedleckiego, rozpocznie działalność na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego (BPP-T), oferując edukację dla dzieci od drugiego roku życia.

Nowoczesna infrastruktura i innowacyjne podejście

Przedszkolna Chatka wyróżnia się nie tylko nowoczesną architekturą, ale przede wszystkim innowacyjnym podejściem do edukacji najmłodszych. Placówka mieści się w parterowym budynku o powierzchni 1616,70 m², zaprojektowanym przez firmę XY Studio. Bryła budynku, składająca się z pięciu wydzielonych części, łączy funkcjonalność z estetyką, oferując przestronne sale dydaktyczne, kuchnię z zapleczem, administrację oraz salę wielofunkcyjną.

Justyna Lipska, dyrektorka Przedszkolnej Chatki, podkreśla: „Stawiamy na nowoczesność nie tylko w formie, lecz również w zajęciach. Kładziemy duży nacisk na edukację ekologiczną i przyrodniczą, wykorzystując możliwości, jakie daje nam budynek i otoczenie”.

Unikalne udogodnienia i programy edukacyjne

Przedszkolna Chatka oferuje szereg unikalnych udogodnień:

  • Najdłuższe godziny otwarcia w mieście (5:30-18:30)
  • Własna sala gimnastyczna
  • Regularna opieka stomatologiczna
  • Nauczyciele wspomagający dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
  • Własna kuchnia

Program edukacyjny placówki kładzie nacisk na wszechstronny rozwój dzieci. „Chcemy integrować również rodziny naszych przedszkolaków. Planujemy serię spotkań, podczas których przedszkolaki poznają lepiej zawody i zainteresowania swoich bliskich” – dodaje Lipska.

Ekologia i zrównoważony rozwój

Przedszkolna Chatka stawia na edukację ekologiczną i zrównoważony rozwój. Każda grupa będzie miała własną donicę do nasadzeń, a zajęcia będą odbywać się również w szklarni. Budynek został zaprojektowany z myślą o minimalizacji zanieczyszczeń i kosztów eksploatacji.

Rekrutacja i dostępność

Choć pierwszeństwo w rekrutacji mają dzieci pracowników BPP-T, przedszkole jest otwarte dla wszystkich dzieci z Bydgoszczy i okolic. Placówka może przyjąć maksymalnie 150 dzieci w wieku 2-6 lat, podzielonych na 6 grup.

Przedszkolna Chatka to nie tylko nowoczesne przedszkole, ale przede wszystkim miejsce, gdzie najmłodsi mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli rozwijać swoje umiejętności w inspirującym i przyjaznym środowisku. Otwarcie tej placówki stanowi ważny krok w kierunku podnoszenia jakości edukacji przedszkolnej w mieście.

Źródło: bydgoszcz.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...