wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

W Poznaniu wybudowali zaplecze sportowe

Data:

- REKLAMA -

W sercu Poznania, na terenie Ogrodu Jordanowskiego nr 1 przy ul. Solnej, zakończyła się budowa nowego, wielofunkcyjnego zaplecza sportowego. To znaczący krok w modernizacji tego popularnego miejsca rekreacji wśród mieszkańców Starego Miasta.

Nowy obiekt, składający się z dwóch brył, został starannie zaprojektowany, aby spełniać różnorodne potrzeby użytkowników. Jedna z części budynku ma dwie kondygnacje, a na jej dachu znajduje się taras, który jednocześnie stanowi pokrycie jednokondygnacyjnej części obiektu. Łączna powierzchnia wnętrz nowego budynku wynosi blisko 190 metrów kwadratowych, co zapewnia przestrzeń dla różnorodnych aktywności.

Wewnątrz budynku zainstalowano nowoczesne urządzenia sanitarne, w tym prysznice, umywalki i toalety. Przestrzeń została podzielona na funkcjonalne strefy, obejmujące szatnie, świetlice i magazyn. Szczególną uwagę poświęcono dostępności obiektu dla osób z niepełnosprawnościami, budując podjazd oraz przystosowując jedną z szatni do ich potrzeb.

Nowy budynek ma służyć jako centrum aktywności dla różnych grup wiekowych. W świetlicach planowane są zajęcia sportowe i warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do dyspozycji użytkowników oddano dwie szatnie z toaletami i prysznicami. Przewidziano również przestrzeń dla opiekunów grup i pracownika nadzorującego ogródek.

Warto podkreślić, że Ogród Jordanowski przy ul. Solnej to jeden z najstarszych tego typu obiektów w Poznaniu. Stanowi on cenny teren zielony w centrum miasta, oferujący nowoczesną przestrzeń do gier i zabaw. Na jego terenie znajdują się boiska do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i ręcznej, co sprawia, że jest to idealne miejsce do aktywnego spędzania czasu dla mieszkańców w każdym wieku.

Realizacja tego projektu to efekt starań lokalnej społeczności i władz miasta, dążących do stworzenia atrakcyjnej i funkcjonalnej przestrzeni rekreacyjnej w sercu Poznania. Nowy budynek zaplecza sportowego z pewnością przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności Ogrodu Jordanowskiego i zachęci jeszcze więcej osób do korzystania z jego oferty.

Źródło: poznan.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...