wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

W Kielcach odbyła się Ogólnopolska Integracja Rad Młodzieżowych

Data:

- REKLAMA -

Kielce stały się centrum integracji młodzieżowych samorządowców z całej Polski, goszcząc Ogólnopolską Integrację Rad Młodzieżowych. To wydarzenie, zainaugurowane 4 lipca, ma na celu zacieśnienie współpracy między młodymi działaczami z różnych regionów kraju.

Jędrzej Kleszcz, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Kielce, podkreślił różnorodność uczestników, wymieniając przedstawicieli z Gdańska, Warszawy, Ostrowca i Świnoujścia. Program integracji obejmuje nie tylko zwiedzanie miasta, ale także grę terenową w centrum Kielc i wspólny grill.

Kluczowym aspektem spotkania jest wymiana doświadczeń między młodymi radnymi. Dyskusje koncentrują się wokół praktycznych aspektów funkcjonowania rad młodzieżowych, takich jak obsługa administracyjna, budżety i statuty.

Wiceprezydent Kielc, Bartłomiej Zapała, który wziął udział w wydarzeniu, zachęcał młodych działaczy do samodzielnego inicjowania i angażowania się w lokalne projekty. Jednym z poruszanych tematów były prawa ucznia i rola młodzieżowych radnych w ich obronie.

Podczas spotkania eksperci poruszyli również kwestię nomofobii – lęku przed utratą kontaktu z Internetem – i jej konsekwencji dla młodego pokolenia.

Młodzieżowa Rada Miasta Kielce odgrywa istotną rolę w lokalnym samorządzie, umożliwiając młodym mieszkańcom aktywne uczestnictwo w sprawach miasta. Pełni funkcję doradczą i konsultacyjną dla władz miejskich w kwestiach dotyczących młodzieży, jednocześnie reprezentując jej interesy.

To wydarzenie stanowi ważny krok w kierunku wzmocnienia głosu młodego pokolenia w samorządach lokalnych i budowania sieci współpracy między młodzieżowymi radami z całej Polski.

Źródło: kielce.eu

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...