wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Olsztyn proponuje seniorom „Aktywne lato”

Data:

- REKLAMA -

Olsztyn wprowadza nową inicjatywę skierowaną do seniorów – program „Aktywne lato”, który rozpoczyna się 8 lipca. Ta bezpłatna oferta zajęć dla osób powyżej 60 roku życia ma na celu poprawę zdrowia, sprawności fizycznej oraz integrację społeczną starszych mieszkańców miasta.

Zajęcia będą odbywać się w Hali Urania na Małej Arenie, oferując uczestnikom różnorodne aktywności prowadzone przez doświadczonych instruktorów z Klubu Tańca Sportowego Power Dance Agora. W programie znalazły się między innymi taniec, gimnastyka oraz ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, co zapewni kompleksowe podejście do poprawy kondycji fizycznej seniorów.

Organizatorzy przypominają o konieczności zabrania obuwia na zmianę oraz maty do ćwiczeń, co pozwoli na komfortowy i bezpieczny udział w zajęciach. Ta inicjatywa nie tylko promuje zdrowy styl życia wśród starszych mieszkańców Olsztyna, ale także stwarza okazję do nawiązania nowych znajomości i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Badania pokazują, że seniorzy aktywnie uczestniczący w życiu społecznym czują się bardziej zadowoleni z życia i są mniej narażeni na poczucie izolacji. Program „Aktywne lato” wpisuje się w szerszy trend wspierania osób starszych w Olsztynie, co potwierdza niedawno uruchomiony „Korpus Wsparcia Seniorów”.

Inicjatywa ta stanowi doskonały przykład, jak lokalne władze mogą aktywnie wspierać starszych mieszkańców, promując zdrowy styl życia i integrację społeczną. Zachęcamy wszystkich olsztyńskich seniorów do skorzystania z tej wyjątkowej okazji i wzięcia udziału w programie „Aktywne lato”.

Źródło: Olsztyn.eu

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...