wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

W Elblągu powstają nowe baseny

Data:

- REKLAMA -

W Elblągu trwa intensywna budowa nowego kompleksu kąpieliskowego przy ul. Spacerowej, który ma przywrócić dawną świetność jednemu z niegdyś największych odkrytych basenów w Europie. Projekt, realizowany przez firmę Strabag, zakłada kompleksową rewitalizację terenu o powierzchni 36 254 m², z planowanym terminem oddania do użytku latem 2025 roku.

Nowy obiekt ma oferować mieszkańcom i turystom szereg atrakcji wodnych i rekreacyjnych. W skład kompleksu wejdzie duży odkryty basen, brodzik dla najmłodszych oraz pięć zjeżdżalni, które z pewnością staną się główną atrakcją dla miłośników wodnych szaleństw. Dodatkowo, na terenie kąpieliska powstanie zespół boisk rekreacyjnych, umożliwiających aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Projektanci zadbali również o strefy relaksu, planując utworzenie trawiastego obszaru wypoczynkowego. Dla komfortu użytkowników przewidziano nowoczesne zaplecze sanitarne i technologiczne. Najmłodsi goście będą mogli cieszyć się dedykowanym placem zabaw.

Prezydent Elbląga, Michał Missan, osobiście zapoznał się z postępem prac na placu budowy. Kierownik projektu Krzysztof Kaliniewicz oraz kierownik budowy Przemysław Siewiera przedstawili szczegółowy raport z realizacji inwestycji, podkreślając, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Całkowity koszt tego ambitnego przedsięwzięcia wynosi 90,8 mln zł, z czego znaczącą część – 65 mln zł – stanowi dofinansowanie z programu „Polski Ład”. To pokazuje, jak ważna jest ta inwestycja nie tylko dla lokalnej społeczności, ale także w skali kraju.

Nowe kąpielisko miejskie w Elblągu ma szansę stać się nie tylko miejscem rekreacji dla mieszkańców, ale również atrakcją turystyczną regionu. Połączenie nowoczesnej infrastruktury z bogatą ofertą rozrywkową może przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności miasta w sezonie letnim i pozytywnie wpłynąć na lokalną gospodarkę.

Realizacja tego projektu to przykład udanej rewitalizacji przestrzeni miejskiej, łączącej historyczne dziedzictwo z nowoczesnymi rozwiązaniami. Elbląg zyskuje tym samym obiekt, który może stać się wizytówką miasta i centrum letniego życia społecznego.

Źródło: elblag.eu

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...