wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

W Gliwicach modernizują ulicę Portową

Data:

- REKLAMA -

Gliwice wkrótce zyskają zmodernizowany odcinek ulicy Portowej, który ma zostać oddany do użytku na początku sierpnia. Remont obejmował kompleksową przebudowę drogi, przynosząc szereg udogodnień dla kierowców, rowerzystów i pieszych.

Kluczowe elementy modernizacji to nowa nawierzchnia jezdni, kanalizacja deszczowa oraz wspólny ciąg pieszo-rowerowy oddzielony od jezdni pasem zieleni. Dodatkowo, zmodernizowano oświetlenie uliczne, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi po zmroku.

W ramach prac wykonano również odcinek nowej magistrali wodociągowej oraz zjazd tymczasowy do Mariny Gliwice i powstających obiektów Śląskiego Centrum Logistycznego. Te elementy infrastruktury z pewnością przyczynią się do rozwoju okolicznych terenów.

Jadwiga Jagiełło-Stiborska z Zarządu Dróg Miejskich zapowiada, że we wrześniu zostanie oddane do użytku nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Portowej i Staromiejskiej. Co istotne, budowa ronda nie będzie wymagała ponownego ograniczenia ruchu na ul. Portowej. Nowe rozwiązanie komunikacyjne ma znacząco poprawić bezpieczeństwo i funkcjonalność tego skrzyżowania.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 9 milionów złotych, z czego 4 miliony pozyskano z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. To pokazuje, jak ważne jest efektywne wykorzystywanie dostępnych źródeł finansowania w realizacji projektów infrastrukturalnych.

Modernizacja ul. Portowej to kolejny krok w kierunku poprawy infrastruktury drogowej Gliwic. Inwestycja nie tylko poprawi komfort jazdy, ale także zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nowy ciąg pieszo-rowerowy z pewnością ucieszy miłośników aktywnego przemieszczania się po mieście.

Warto podkreślić, że tego typu inwestycje mają duże znaczenie dla rozwoju miasta. Poprawa infrastruktury drogowej może przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej okolicznych terenów, co w dłuższej perspektywie może przynieść korzyści ekonomiczne dla całego miasta.

Źródło:gliwice.eu

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...