wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Nieoczekiwany zwrot w sprawie targowiska przy ul. Ruskiej w Lublinie

Data:

- REKLAMA -

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, kupcy z targowiska tekstylnego przy ul. Ruskiej w Lublinie otrzymali niespodziewaną wiadomość – likwidacja ich stoisk została wstrzymana. Ta nagła zmiana decyzji wywołała mieszane reakcje wśród handlarzy, którzy jeszcze kilka dni temu szykowali się do opuszczenia terenu do 7 lipca.

„Zostajemy na razie, ale nie wiadomo do kiedy” – komentuje jeden z kupców, wyrażając niepewność co do przyszłości targowiska. Inny handlarz dodaje z nadzieją: „Jak pozwolą zostać do końca roku, to będzie wygodniej”. Ta wypowiedź nawiązuje do wcześniejszych zapewnień, które kupcy otrzymali wiosną, mówiących o możliwości pozostania na targowisku do końca roku.

Zdzisław Szwed, prezes spółki Lubelskie Dworce, która zarządza terenem, wyjaśnia powody wcześniejszej decyzji o likwidacji: „Żeby zawarli umowy, żeby uiszczali opłaty i żeby zarejestrowali swoją działalność. Niestety żadna z tych trzech rzeczy nie została do końca spełniona”.

Prezes dodaje, że opłaty były uiszczane nieregularnie, większość kupców nie zarejestrowała działalności gospodarczej, a umowy pozostały niepodpisane.

Mimo to, część handlarzy deklarowała, że pozostanie na targowisku niezależnie od decyzji Lubelskich Dworców. „I tak byśmy zostali” – twierdzą niektórzy, podkreślając swoją determinację.

Sytuacja ta pokazuje złożoność problemu i trudności w znalezieniu rozwiązania satysfakcjonującego obie strony. Z jednej strony mamy kupców, dla których targowisko jest źródłem utrzymania, z drugiej – spółkę zarządzającą, która dąży do uregulowania kwestii formalnych i finansowych.

Nowy termin likwidacji targowiska nie został ustalony, co pozostawia otwartą kwestię przyszłości tego miejsca. Niewątpliwie, dalsze losy targowiska przy ul. Ruskiej będą przedmiotem intensywnych dyskusji i negocjacji między kupcami a zarządcą terenu.

Źródło: materiały prasowe

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...