wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Centrum Rzeszowa będzie bardziej zielone

Data:

- REKLAMA -

We wtorek 9 lipca ruszyły nasadzenia drzew na jednym z głównych deptaków Rzeszowa – ulicy Grunwaldzkiej. Aby zapewnić roślinom jak najlepsze warunki, zamontowano systemy nawadniania i napowietrzania.

Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej to jedno z największych przedsięwzięć realizowanych obecnie w centrum Rzeszowa. Zakres prac był bardzo rozległy. Najważniejszą i najkosztowniejszą częścią projektu była już zakończona przebudowa starych instalacji podziemnych. Odnowiono między innymi kanalizację sanitarną i deszczową, sieci wodociągową i gazową oraz oświetlenie uliczne.

W ramach inwestycji przebudowano także plac przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz położono nową nawierzchnię z kamiennej kostki i granitowych płyt. Te prace również dobiegają końca.

Jednym z ostatnich etapów prac na Grunwaldzkiej jest sadzenie wysokich drzew. Graby dotarły do Rzeszowa w poniedziałek, a ich sadzenie rozpocznie się we wtorek. Aby rośliny były w jak najlepszej kondycji, zamontowano systemy nawadniania i napowietrzania.

Pierwotnie przebudowa ulicy Grunwaldzkiej miała zakończyć się w drugiej połowie września, jednak prace postępują tak sprawnie, że finał inwestycji nastąpi pod koniec lipca.

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...