wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Bezpieczne wakacje nad morzem w Gdyni

Data:

- REKLAMA -

Lato w pełni, a wraz z nim nadszedł czas na upragnione wakacje nad morzem. Gdynia, jedno z najpopularniejszych nadmorskich miast w Polsce, oferuje nie tylko piękne plaże i słoneczną pogodę, ale także kompleksowo przygotowaną infrastrukturę zapewniającą bezpieczeństwo wypoczywającym.

W sezonie letnim 2024 Gdynia udostępnia cztery strzeżone kąpieliska zlokalizowane w różnych dzielnicach miasta:

  • Babie Doły (100 m)
  • Śródmieście (200 m)
  • Redłowo (100 m)
  • Orłowo (100 m)

Kąpieliska te są czynne codziennie w godzinach 9:30-17:30 do końca sierpnia, zapewniając turystom i mieszkańcom bezpieczne warunki do kąpieli i plażowania.Bezpieczeństwa plażowiczów strzeże profesjonalna kadra 31 ratowników, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ratowniczy. Na ich wyposażeniu znajdują się:

  • 4 łodzie motorowe
  • 1 skuter z platformą ratowniczą
  • 2 pojazdy ATV
  • Deski ratownicze Rescue Board
  • Sprzęt łączności

Dodatkowo, na każdym z czterech kąpielisk morskich w Gdyni zainstalowano defibrylator AED, a piąte takie urządzenie znajduje się na wyposażeniu Grupy Interwencyjnej Ratownictwa Wodnego. Ta kompleksowa infrastruktura ratownicza pozwala na szybkie i skuteczne interwencje w razie potrzeby.

Przed wejściem do wody warto sprawdzić aktualny stan kąpielisk oraz kolor wywieszonych flag na stronie plaze.gdyniasport.pl. Informacje te są regularnie aktualizowane, co pozwala plażowiczom na bieżąco monitorować warunki panujące na gdyńskich plażach.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo podczas wakacji nad morzem zależy nie tylko od profesjonalnej opieki ratowników, ale także od naszej rozwagi i przestrzegania zasad. Korzystajmy wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk, stosujmy się do poleceń ratowników i zwracajmy uwagę na oznaczenia na plażach.

Gdynia, łącząc uroki nadmorskiego wypoczynku z wysokimi standardami bezpieczeństwa, stanowi doskonały wybór na letni urlop. Niezależnie od tego, czy wybierzemy plażę w Śródmieściu, czy kameralne kąpielisko w Babich Dołach, możemy cieszyć się beztroskim wypoczynkiem pod czujnym okiem wykwalifikowanych ratowników.

Źródło: UM Gdynia

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...