wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Historyczny Ikarus powraca na ulice Bytomia

Data:

- REKLAMA -

W najbliższy weekend, 13 i 14 lipca 2024 roku, mieszkańcy Bytomia i okolic będą mieli wyjątkową okazję do podróży w czasie. W ramach wydarzenia „Kierunek GZM”, na ulice miasta powróci legendarny Ikarus, oferując bezpłatne przejazdy na trasie łączącej Bytom z Starymi Tarnowicami.

Specjalna linia autobusowa „W4” rozpocznie kursowanie w sobotę 13 lipca o godzinie 10:45 z dworca autobusowego w Bytomiu. Trasa przejazdu obejmie Piekary Śląskie, Świerklaniec, Nowe Chechło, Tarnowskie Góry, aż do Starych Tarnowic. To doskonała okazja dla miłośników motoryzacji i historii transportu publicznego do doświadczenia charakterystycznego warkotu silnika i drgających szyb, które były nieodłącznym elementem podróży Ikarusem.

Ikarus, węgierski autobus, który zdominował komunikację publiczną w Polsce pod koniec XX wieku, stał się ikoną transportu zbiorowego nie tylko na Górnym Śląsku, ale w całym kraju. Jego obecność na ulicach polskich miast była powszechna jeszcze na początku XXI wieku.

Wydarzenie „Kierunek GZM” nie ogranicza się tylko do jednego weekendu. W każdy lipcowy weekend Ikarusy będą kursować w różnych miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Trasy zostały starannie zaplanowane, aby przebiegały obok najważniejszych punktów w poszczególnych miejscowościach, co pozwoli pasażerom na swoistą podróż w czasie i przestrzeni.

Dla osób zainteresowanych udziałem w tym wyjątkowym wydarzeniu, szczegółowy rozkład jazdy linii specjalnej „W4” jest dostępny na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Ta inicjatywa nie tylko przywraca wspomnienia starszym mieszkańcom regionu, ale także edukuje młodsze pokolenie o historii transportu publicznego. To doskonała okazja do integracji międzypokoleniowej i promocji dziedzictwa przemysłowego Śląska.

Źródło: bytom.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...