wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Nowe boisko piłkarskie w Ostrołęce gotowe do użytku

Data:

- REKLAMA -

W Ostrołęce zakończono budowę nowoczesnego boiska piłkarskiego przy ulicy Witosa. Dziś odbył się oficjalny odbiór techniczny obiektu, w którym uczestniczyli Prezydent Miasta Ostrołęki Paweł Niewiadomski, wiceprezydent Stanisław Kubeł oraz Przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki.

Nowoczesne udogodnienia

Nowo powstałe boisko to pełnowymiarowe trawiaste pole o wymiarach 105×68 metrów. W ramach inwestycji wykonano szereg udogodnień, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Na terenie kompleksu sportowego zamontowano:

  • Bramki główne i treningowe
  • Trybunki i siedziska dla trenerów oraz piłkarzy
  • Ławki i kosze na śmieci
  • Ogrodzenie wokół boiska

Wydajne oświetlenie

Jednym z kluczowych elementów nowego boiska jest zaawansowane oświetlenie. Zainstalowano sześć masztów oświetleniowych, na których umieszczono łącznie 24 oprawy. Dzięki temu boisko będzie mogło być wykorzystywane także po zmroku, co znacznie zwiększa jego funkcjonalność.

Koszt inwestycji

Całkowity koszt budowy boiska wyniósł 4 232 238,10 zł. Inwestycja ta jest ważnym krokiem w kierunku rozwoju infrastruktury sportowej w Ostrołęce, zapewniając mieszkańcom nowoczesne miejsce do uprawiania sportu i rekreacji.

Przyszłe plany

Chociaż boisko jest już technicznie gotowe, na pierwszy mecz zawodnicy będą musieli jeszcze chwilę poczekać. Obiekt będzie w pełni gotowy do użytku w przyszłym sezonie, po zakończeniu prac pielęgnacyjnych, które będą prowadzone przez pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Ostrołęce.

Podsumowanie

Nowe boisko piłkarskie przy ulicy Witosa w Ostrołęce to nowoczesny obiekt, który z pewnością przyczyni się do rozwoju sportu w mieście. Dzięki pełnowymiarowemu trawiastemu boisku, zaawansowanemu oświetleniu i kompleksowej infrastrukturze, mieszkańcy Ostrołęki zyskali miejsce, które będzie służyć zarówno amatorom, jak i profesjonalnym sportowcom.

Źródło: Miasto Ostrołęka

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...