wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy ponownie najlepszy w Polsce

Data:

- REKLAMA -

W środę, 10 lipca 2024 roku, firma AirHelp, największa na świecie organizacja technologiczna zajmująca się poprawą komfortu pasażerów lotniczych, opublikowała najnowszy ranking najlepszych i najgorszych linii lotniczych oraz lotnisk na świecie. W tegorocznym zestawieniu Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy uplasował się na 51. miejscu w globalnym rankingu, co ponownie czyni go najlepszym lotniskiem w Polsce.

Sukcesy i statystyki

W 2023 roku, który był najlepszym rokiem w historii gdańskiego lotniska, obsłużono prawie 6 milionów pasażerów. W pierwszym kwartale 2024 roku lotnisko obsłużyło już 1,2 miliona pasażerów, co stanowi wzrost o 19,6% w porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim. Liczba operacji lotniczych wzrosła o 17,8%, osiągając 10 941 operacji w pierwszych trzech miesiącach 2024 roku.

Ranking AirHelp Score 2024

W rankingu AirHelp Score 2024, Port Lotniczy Gdańsk uzyskał wynik 7,91, na który złożyły się oceny w trzech kategoriach: punktualność (7,9), ogólna ocena pasażerów (8,2) oraz oferta gastronomiczna (7,6). Dzięki tym wynikom gdańskie lotnisko wyprzedziło inne polskie porty lotnicze, takie jak Warszawa, Kraków, Modlin, Wrocław i Katowice.

Globalny kontekst

Ranking AirHelp Score 2024 objął 239 lotnisk z 69 krajów, a dane dotyczące przylotów i odlotów zostały zebrane między 1 maja 2023 a 30 kwietnia 2024 roku. Ponadto, w analizie uwzględniono ponad 17 550 opinii pasażerów z 64 krajów. Celem rankingu jest pomoc podróżnym w znalezieniu najlepszych lotnisk oraz optymalizacji ich podróży.

Wypowiedzi ekspertów

Tomasz Pawliszyn, CEO AirHelp, podkreślił, że analiza AirHelp Score ma na celu nie tylko pomoc pasażerom w lepszym planowaniu podróży, ale również stanowi wzór dla innych portów lotniczych, które mogą podnosić swoje standardy, czerpiąc z doświadczeń najlepszych lotnisk. AirHelp publikuje ten ranking od 2015 roku, z przerwą podczas pandemii, aby dostarczać pasażerom rzetelnych informacji na temat jakości obsługi na lotniskach i w liniach lotniczych.

Podsumowanie

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy po raz kolejny potwierdził swoją pozycję lidera wśród polskich lotnisk, osiągając najwyższe oceny w rankingu AirHelp Score 2024. Dzięki ciągłemu wzrostowi liczby pasażerów oraz wysokim standardom obsługi, gdańskie lotnisko staje się wzorem do naśladowania dla innych portów lotniczych w Polsce i na świecie.

Źródło: gdansk.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...