wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zwiększa komfort zakwaterowania studentów

Data:

- REKLAMA -

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski (UWM) w Olsztynie przygotowuje się na nowy rok akademicki 2024/25, oferując studentom 1871 miejsc w akademikach, w tym pokoje jednoosobowe. Ta decyzja odzwierciedla rosnące zapotrzebowanie na bardziej komfortowe warunki mieszkaniowe wśród studentów.

Tomasz Wierzejski, prezes Fundacji Żak zarządzającej akademikami UWM, podkreślił, że 20% miejsc zarezerwowano dla studentów pierwszego roku. Warto zauważyć, że liczba miejsc nieznacznie się zmniejszyła w porównaniu z poprzednim rokiem, co wynika z przekształcenia części pokoi dwuosobowych na jednoosobowe.

Ceny za zakwaterowanie pozostają stabilne, z niewielką podwyżką wprowadzoną w styczniu 2024 roku ze względu na wzrost kosztów mediów. Studenci mogą wybierać spośród różnych opcji cenowych:

  • Pokoje 3-osobowe: 530-590 zł
  • Pokoje 2-osobowe: 580-670 zł
  • Pokoje 1-osobowe: 650-790 zł
  • Pokoje 1-osobowe (przerobione z 2-osobowych): 900-1230 zł

Uniwersytet planuje dalszą modernizację bazy noclegowej. W przyszłym roku zostanie oddany do użytku Dom Studencki 10, który ma być najnowocześniejszym akademikiem w miasteczku studenckim Kortowo. Będzie on oferował wyłącznie pokoje jednoosobowe z łazienkami i aneksami kuchennymi, co zwiększy łączną liczbę miejsc w akademikach do ponad 2000.

UWM w Olsztynie to dynamicznie rozwijająca się uczelnia, która w roku akademickim 2023/24 kształciła 15 607 studentów, w tym 6 267 osób na pierwszym roku. Uczelnia oferuje 75 kierunków studiów na 15 wydziałach, a także posiada Szkołę Zdrowia Publicznego i filię w Ełku.

Kampus UWM, znany jako Kortowo, jest wyjątkowym miejscem do studiowania i życia studenckiego. Położony na 230 hektarach, otoczony czterema jeziorami i lasami, zapewnia idealne warunki do nauki i rekreacji. Studenci mają dostęp do różnorodnych form aktywności, w tym sportów wodnych, jazdy na rowerze czy joggingu w pobliskim lesie.

Uniwersytet oferuje nie tylko komfortowe zakwaterowanie, ale także bogatą infrastrukturę sportową i kulturalną. Na terenie kampusu znajduje się nowoczesny basen, liczne kluby studenckie oraz możliwość uczestnictwa w różnorodnych kołach zainteresowań i organizacjach studenckich.

Decyzja o zwiększeniu liczby pokoi jednoosobowych odzwierciedla zmieniające się preferencje studentów i dążenie uczelni do zapewnienia im jak najlepszych warunków do nauki i życia. UWM w Olsztynie konsekwentnie rozwija swoją ofertę edukacyjną i infrastrukturę, umacniając swoją pozycję jako atrakcyjne miejsce dla studentów z całej Polski i zagranicy.

Źródło: materiały prasowe

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...