wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Wrocław zaprasza na wyjątkową podróż w czasie zabytkowym autobusem

Data:

- REKLAMA -

W weekend 13-14 lipca 2024 roku mieszkańcy i turyści we Wrocławiu będą mieli niezwykłą okazję przenieść się w przeszłość, podróżując zabytkowym autobusem DAF MB200 z 1982 roku. Ten charakterystyczny pojazd o jaskrawożółtym kolorze i zaokrąglonym przodzie będzie obsługiwał linie B i H, oferując pasażerom niezapomniane wrażenia z jazdy w stylu retro.

Historia autobusu DAF MB200 sięga 1991 roku, kiedy to MPK Poznań otrzymało 29 takich pojazdów w darze od holenderskiego miasta Utrecht. Znane ze swojej niezawodności, niektóre z tych autobusów służyły w ruchu liniowym aż do 2008 roku. Jeden z zachowanych egzemplarzy zawita teraz do Wrocławia, dzięki współpracy między MPK Poznań a Klubem Sympatyków Transportu Miejskiego z Wrocławia.

Oprócz przejażdżki zabytkowym autobusem, miłośnicy komunikacji miejskiej będą mieli okazję zobaczyć inne historyczne pojazdy. Na turystycznej linii tramwajowej T pojawi się przedwojenny wagon Linke-Hofmann Standard z 1929 roku.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość zwiedzenia zabytkowej, 120-letniej zajezdni tramwajowej „Popowice” w sobotę, 13 lipca o godzinie 17:35. Podczas wycieczki z przewodnikiem, zwiedzający zobaczą m.in. tramwaj Maximum 325 z 1901 roku, kolekcję tramwajów technicznych oraz słynnego Jelcza RTO, znanego jako „ogórek”.

Dla tych, którzy chcą w pełni zanurzyć się w atmosferze retro, organizatorzy zapewniają dojazd do zajezdni „Popowice” zabytkowymi pojazdami:

  • Autobusem DAF MB200 (linia H) o 16:45 z Opery do Centrum Historii Zajezdnia
  • Zabytkowym tramwajem (linia T) o 17:15 z Opery

Ta wyjątkowa inicjatywa jest doskonałą okazją dla mieszkańców i turystów, aby doświadczyć historii komunikacji miejskiej Wrocławia na własnej skórze. Bilety na przejazdy zabytkowymi pojazdami można nabyć u konduktorów, a szczegółowe rozkłady jazdy są dostępne online.

Wydarzenie to nie tylko oferuje niezapomniane wrażenia, ale także stanowi żywą lekcję historii, pozwalając uczestnikom docenić rozwój transportu miejskiego na przestrzeni lat. To idealna propozycja dla rodzin, miłośników historii i wszystkich, którzy chcą odkryć Wrocław z zupełnie nowej perspektywy.

Źródło: wroclaw.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...