poniedziałek, 16 czerwca, 2025
No menu items!
- REKLAMA -

Twoja miejscowość może zostać „Rowerową Stolicą Polski”. Co trzeba zrobić?

Data:

- REKLAMA -

Tak jak i w poprzednich latach, tak i teraz – w 2025 roku 21 marca rozpoczęła się akcja rowerowa, która polega na tym, aby w danej gminie, danym mieście, które biorą udział w konkursie mieszkańcy przejechali jak największą ilość kilometrów właśnie rowerem. Akcja ta kończy się już 21 maja. Zostało zatem niewiele czasu, by kręcić na jednośladzie, a wygrana miejscowość otrzyma tytuł „Rowerowa Stolica Polski”.

Jak wziąć udział w organizowanym, rowerowym konkursie?

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy pobrać aplikację „Aktywne Miasta” dostępną w sklepach Google Play oraz AppStore. Po zainstalowaniu aplikacji, zarejestruj się, wybierz swoje miasto i dołącz do rywalizacji. Każdy przejechany kilometr przybliża tylko do zdobycia tytułu Rowerowej Stolicy Polski. Każdy może wziąć udział w akcji, obojętnie w jakim jest wieku.

Rowerowa Stolica Polski to rywalizacja miast i gmin, która odbywa się każdego roku. A celem jej jest propagowanie aktywnego trybu życia poprzez jazdę na rowerze. Uczestnictwo w tej akcji, do 21 maja br., to świetna okazja, by rozkręcić rywalizację i przygotować się na czerwcową walkę o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Ostateczna rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski” w ramach siódmej edycji konkursu rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 30 czerwca.

Przez cały miesiąc będzie sumowana liczba kilometrów przejechanych przez każdego zarejestrowanego rowerzystę, a wyniki będą na bieżąco aktualizowane w Rankingu Miast i Gmin, dostępnym w aplikacji. Dla najlepszych trzech rowerzystek i trzech rowerzystów przewidziane są atrakcyjne nagrody, a zwycięskie miasto i gmina także może liczyć na fantastyczne wyróżnienie. Aby dołączyć do zabawy, wystarczy zainstalować aplikację Aktywne Miasta na swoim telefonie, wybrać i dołączyć do grupy.

Nagrody i klasyfikacje

Najbardziej rowerowe miasta i gminy zostaną wyłonione w pięciu kategoriach opartych na liczbie ludności:

a) od 1 do 50 000 mieszkańców,

b) od 50 001 do 65 000 mieszkańców,

c) od 65 001 do 100 000 mieszkańców,

d) od 100 001 do 200 000 mieszkańców,

e) od 200 001 do 1 793 579 mieszkańców.

Dodatkowo nagrodzone zostaną najbardziej rowerowe gminy oraz rowerzyści z najlepszym indywidualnym wynikiem. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody.

Organizatorem wydarzenia jest: ​URZĄD MIASTA BYDGOSZCZY

Źródło: https://dts.pomorskie.eu/, https://samorzad.gov.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Warszawa centrum parlamentarnej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

W dniach 8–10 czerwca 2025 roku Warszawa stała się...

Konwent Marszałków w Szczawnicy. Samorządy województw przygotowują się na nowe przepisy i inwestycje

W Szczawnicy odbyło się II posiedzenie Konwentu Marszałków Województw...