piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Opole 2024: wielkie powroty i jubileusze na Festiwalu Polskiej Piosenki

Data:

- REKLAMA -


Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, od lat uważany za jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń muzycznych w Polsce, zapowiada swoją 61. edycję, która odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca 2024 roku. Festiwal znany z promowania polskiej muzyki i odkrywania nowych talentów, w tym roku „wraca do korzeni”, obiecując powrót do tradycyjnej formy i bliski kontakt artystów z publicznością.

Starannie dobrany skład artystów
Opole 2024 zwiastuje niezwykłe muzyczne spotkania. Wśród zapowiedzianych gwiazd znajdują się tacy artyści jak legendarna Maryla Rodowicz, wszechstronna Justyna Steczkowska, charakterystyczny Bogdan Kalus oraz uwielbiana za swój głęboki głos Stanisława Celińska. Ich występy z pewnością będą jednymi z najbardziej wyczekiwanych momentów festiwalu.

Dodatkowo, publiczność będzie miała okazję świętować 50-lecie pracy artystycznej Michała Bajora, wybitnego artysty związane z Opolszczyzną. To jubileusz, który zbiega się z odnowionym festiwalem, co dodaje wydarzeniu szczególnego charakteru.

Nowa wizja artystyczna
Dyrektorem artystycznym festiwalu został Wojciech Iwański, znany z pracy przy innych znaczących produkcjach telewizyjnych. Jego wizja festiwalu zakłada powrót do korzeni – muzycznych spotkań, podczas których orkiestra będzie miała bezpośredni kontakt z publicznością. Zmiana ta ma na celu przywrócenie festiwalowi dawnej chwały i podkreślenie jego muzycznego charakteru.

Debiuty i premiery
Jak co roku, nie zabraknie koncertów „Debiutów” i „Premier”, które są nieodłącznymi elementami festiwalu, dającym szansę nowym talentom na zaprezentowanie się szerszej publiczności. Wśród zapowiadanych nowości znajduje się koncert symfoniczny z udziałem orkiestry Polskiego Radia i orkiestry Adama Sztaby, co zapowiada niezwykłe muzyczne doświadczenie.

W ostatnim dniu festiwalu planowany jest koncert poświęcony twórczości Janusza Kondratowicza, co będzie okazją do celebrowania dorobku tego wybitnego autora tekstów przez artystów młodszego pokolenia.

Festiwal otwarty dla wszystkich
Organizatorzy Opola 2024 stawiają na otwartość i dostępność, zapraszając miłośników muzyki do wspólnego świętowania polskiej piosenki. To wydarzenie, które łączy pokolenia, celebrując zarówno bogatą historię polskiej muzyki, jak i jej współczesne oblicze.

Wracając do korzeni, Opole 2024 zapowiada się jako festiwal nie tylko dla fanów muzyki, ale dla wszystkich, którzy cenią sobie kulturę wysoką i chcą być świadkami niezapomnianych muzycznych wydarzeń. To wyjątkowa okazja, by raz jeszcze przekonać się o sile i pięknie polskiej piosenki, której magia ponownie zawładnie sercami publiczności w Opolu.

Źródło: Radio Eska/materiały prasowe

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...