wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Zmiany w opłatach za pobyt w sanatoriach – nowe stawki już od maja

Data:

- REKLAMA -

Z początkiem maja kuracjusze wybierający się do sanatoriów muszą przygotować się na zwiększenie kosztów pobytu. Zgodnie z najnowszymi informacjami, opublikowanymi w „Super Expressie”, od 1 maja 2024 roku wzrosną ceny zakwaterowania i wyżywienia w polskich sanatoriach.

Nowe stawki za pobyt w sanatoriach

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało stawki dopłat, które kuracjusze muszą uiścić podczas pobytu w uzdrowisku. Od maja cena za dobę w pokoju jednoosobowym z pełnym węzłem sanitarnym wzrośnie do 40,90 zł, zaś w pokoju jednoosobowym w studiu do 37,40 zł. Najmniej, bo 33,20 zł, zapłacą kuracjusze za pokój jednoosobowy bez pełnego węzła sanitarnego. Z kolei koszt noclegu w pokojach wieloosobowych będzie oscylował w granicach 11,90 zł do 14,90 zł, w zależności od standardu pokoju.

Sezonowe różnice w cenniku

Ceny te będą obowiązywać od 1 maja do końca września. Z kolei w sezonie zimowym, od 1 października 2024 roku, kuracjusze będą mogli liczyć na nieco niższe stawki. W tym okresie cena za dobę w pokoju jednoosobowym zacznie się od 24,90 zł, a za miejsce w pokoju wieloosobowym – od 10,60 zł.

Co oznaczają te zmiany dla kuracjuszy?

Zwiększenie cen jest odpowiedzią na rosnące koszty utrzymania i świadczenia usług w sanatoriach. Pomimo podwyżek, część osób nadal będzie mogła korzystać z bezpłatnych pobytów lub zniżek. Uprawnienia te przysługują m.in. dzieciom i młodzieży, osobom uczącym się do 26. roku życia oraz osobom z niepełnosprawnością.

Podsumowując, nowe stawki za pobyt w sanatoriach wejdą w życie już wkrótce, co stanowi istotną informację dla wszystkich planujących skorzystać z kuracji uzdrowiskowej w najbliższym czasie.

Źródło: Materiały Prasowe

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...