poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Władysław Ortyl nadal marszałkiem województwa Podkarpackiego

Data:

- REKLAMA -

Na pierwszym posiedzeniu nowej VII kadencji sejmiku, które odbyło się w poniedziałek 6 maja, Władysław Ortyl został wybrany na marszałka województwa podkarpackiego. Otrzymał poparcie 23 spośród 32 obecnych na posiedzeniu radnych, dziewięcioro było przeciwnych jego kandydaturze. Ortyl jest marszałkiem województwa od maja 2013 r.

W kwietniowych wyborach do sejmiku województwa podkarpackiego, w którym zasiada 33 radnych zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając poparcie niemal 52 proc. To przełożyło się na 21 mandatów. Koalicja Obywatelska ma 6 radnych, Trzecia Droga 4, a Konfederacja 2.

Władysław Ortyl, obecny marszałek, ma bogate doświadczenie zawodowe i polityczne. Przez wiele lat pracował jako specjalista konstruktor w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Mielcu, był także prezesem zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego MARR SA w Mielcu.

W latach 1998-2005 zasiadał w sejmiku województwa podkarpackiego, pełniąc funkcje członka zarządu i wicemarszałka. W 2005 r. został senatorem, a następnie sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Ortyl był także przewodniczącym Komisji Obrony Narodowej w Senacie.

W maju 2013 r. został wybrany na marszałka sejmiku, a w 2014 r. i 2018 r. ponownie uzyskał to stanowisko. W tegorocznych wyborach był liderem listy w okręgu nr 2 i otrzymał największe poparcie w regionie, zdobywając ponad 44 tys. głosów.

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...