piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Wiemy, co wydarzy się w ramach Wschodu Kultury, w Lublinie pod koniec czerwca!

Data:

- REKLAMA -

W Lublinie, od 27 do 30 czerwca 2024 roku, świętować będziemy niezwykłą różnorodność i ekscytującą energię polskiej sceny muzycznej podczas festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Organizowany już po raz 17. przez Warsztaty Kultury lubelskie, oraz po raz 11. w ramach Wschodu Kultury, festiwal ten jest nie tylko wydarzeniem muzycznym, ale także kulturalnym fenomenem, łączącym miłośników muzyki alternatywnej z różnych zakątków kraju.

Tegoroczna edycja festiwalu zapowiada się jako prawdziwa uczta dla melomanów. Oktet Marka Pospieszalskiego, z gościnnym udziałem Anny Pašić i Tamary Kurkiewicz, obiecuje przynieść niesamowite doznania muzyczne, przekraczając granice gatunków i wyobrażeń. Elektroniczno-przebojowe brzmienia Coals z pewnością rozgrzeją atmosferę, podczas gdy jazzowo-taneczne Tropical Soldiers in Paradise zachęcą do szaleństwa na parkiecie. Nie zabraknie również mocniejszych dźwięków reprezentowanych przez Ugory, Ciśnienie i Mùlk, które zafascynują fanów metalu, noise’u i awangardy.

Scena alternatywna w Polsce nieustannie rozwija się, oferując niezliczone projekty i artystów. Marek Pospieszalski, saksofonista i kompozytor, już od lat zaskakuje swoją niekonwencjonalnością i odwagą w eksploracji nowych dźwięków. Duet Coals, wywodzący się ze Śląska, kontynuuje swój niezwykły muzyczny eksperyment, łącząc różnorodne gatunki w unikatowy sposób. Tropical Soldiers in Paradise, z ich energetycznym jazzem i hip-hopem, podbija serca słuchaczy na całym świecie, podobnie jak Mùlk, nowa nadzieja trójmiejskiej sceny alternatywnej.

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia to nie tylko koncerty, to również miejsce, gdzie miłośnicy kultury mogą czerpać inspirację z literatury, kina, sztuk wizualnych i fotografii. Program warsztatowy dla rodzin oraz bezpłatny wstęp sprawiają, że każdy może uczestniczyć w tym kulturalnym święcie. To także okazja do odkrywania nowych talentów i poszerzania horyzontów muzycznych.

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2024 obiecuje być niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich miłośników muzyki alternatywnej i kultury. Zróżnicowany program artystyczny, wysoka jakość wykonawcza oraz interdyscyplinarny charakter imprezy sprawiają, że warto zarezerwować terminy w kalendarzu i wyruszyć w muzyczną podróż do Lublina. Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej – https://www.innebrzmienia.eu/.

Źródło: https://www.nck.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...