piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Dzień Funduszy Europejskich w Chełmie – piknik na Placu Łuczkowskiego

Data:

- REKLAMA -

W poniedziałek, 6 maja, Plac Łuczkowskiego w Chełmie ożył niezwykłą energią i atmosferą święta. Dzień Funduszy Europejskich, obchodzony z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do wspólnoty europejskiej, stał się niezapomnianym wydarzeniem dla mieszkańców, którzy mieli okazję uczestniczyć w pikniku poświęconym Funduszom Europejskim.

Wydarzenie, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Miasto Chełm, miało szczególne znaczenie dla lokalnej społeczności. Plac Łuczkowskiego, będący sercem miasta, został odnowiony dzięki wsparciu finansowemu z Unii Europejskiej. Dlatego też, miejsce to było symbolicznym punktem celebracji sukcesów i efektów projektów unijnych realizowanych w regionie.

Na pikniku nie brakowało atrakcji dla uczestników. Placówki oświatowe z Chełma zaprezentowały stoiska tematyczne, na których można było poznać historię ich wyjazdów do krajów Unii Europejskiej oraz degustować tradycyjne potrawy z różnych państw członkowskich. Występy artystyczne, konkursy, warsztaty – wszystko to sprawiło, że piknik był pełen życia i radości.

W trakcie wydarzenia głos zabrał także Jakub Banaszek, Prezydent Miasta Chełm. Podkreślił on znaczenie wsparcia finansowego z Unii Europejskiej dla rozwoju miasta oraz zrealizowania wielu inwestycji, takich jak rewitalizacja Placu Łuczkowskiego czy Parku Miejskiego.

Piknik Europejski był również doskonałą okazją dla lokalnych instytucji kultury i edukacji do zaprezentowania swojego dorobku. Szkoła, będąca beneficjentem jednego z projektów finansowanych przez UE, miała okazję opowiedzieć o swoich doświadczeniach i osiągnięciach. Uczniowie, którzy mieli możliwość odwiedzić Włochy i Grecję, dzielili się swoimi wspomnieniami i zdobytą wiedzą na temat tych krajów.

Niezwykłą aktywnością podczas pikniku wykazały się również dzieci z chełmskich szkół podstawowych, biorąc udział w quizie o Italii i Grecji. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a najlepsi zostali nagrodzeni. Atmosfera pikniku była pełna radości i entuzjazmu, a pogoda sprawiła, że wszyscy mogli cieszyć się tą wyjątkową okazją do wspólnego świętowania i integracji.

Źródło: http://www.zseit-chelm.pl/, https://samorzad.gov.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...