wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Nowe kierunki rejsów czarterowych z lotniska Lublin na lato 2024

Data:

- REKLAMA -

Z początkiem letniego sezonu, Port Lotniczy Lublin ogłasza uruchomienie nowych kierunków czarterowych, które umożliwią pasażerom podróże do popularnych destynacji wakacyjnych. Rozszerzenie siatki połączeń jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie podróżami lotniczymi po okresie pandemii.

W sezonie letnim 2024 roku mieszkańcy Lublina oraz okolic będą mieli okazję latać bezpośrednio do Antalyi w Turcji. Pierwsze loty do tego turystycznego miasta już się rozpoczęły i będą kontynuowane aż do października. Początkowo rejsy odbywać się będą raz w tygodniu, jednak od maja częstotliwość zostanie zwiększona do pięciu lotów tygodniowo.

Kolejne nowości w ofercie to połączenia do Kreta oraz Hurghady, które mają przyciągnąć wielbicieli słońca i morza poszukujących idealnych warunków na letni wypoczynek. Na koniec maja zaplanowano także inaugurację połączenia na grecką wyspę Rodos, a 10 czerwca startują bezpośrednie loty do Monastyru w Tunezji, które w poprzednim roku wymagały międzylądowania w Katowicach.

Port Lotniczy Lublin w sezonie wypoczynkowym będzie obsługiwał łącznie 9 rejsów czarterowych tygodniowo. Poza wspomnianymi nowościami, pasażerowie będą mieli możliwość podróży do takich miejsc jak Split w Chorwacji, Bergamo we Włoszech oraz Burgas w Bułgarii.

Statystyki z poprzedniego lata pokazują, że loty czarterowe cieszą się dużą popularnością wśród pasażerów portu. W sezonie letnim 2023 roku, czartery stanowiły połowę z niemal 65 tysięcy odprawionych pasażerów.

Rozszerzenie siatki połączeń z Lublina jest wyrazem dążenia portu do zaspokojenia rosnących potrzeb rynku oraz chęci zapewnienia mieszkańcom regionu łatwiejszego dostępu do atrakcyjnych kierunków wakacyjnych.

Źródło: RMF.FM

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...