piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Majówkowy exodus – korki na drogach całej Polski

Data:

- REKLAMA -

Polacy tłumnie ruszyli na majówkowe wyjazdy, co spowodowało znaczne korki na najważniejszych trasach kraju. Największe zatory można było zaobserwować na autostradzie A1, drodze ekspresowej S7 na północy kraju, a także na popularnej „zakopiance”.

Autostrada A1 – kolizja i długie korki

Na autostradzie A1 między węzłem Grudziądz a Nowe Marzy doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Utrudnienia trwały przez około półtorej godziny, blokując ruch w kierunku Gdańska. Ruch został przywrócony, jednak zalegający korek nadal utrudnia płynność przejazdu.

Droga ekspresowa S7 – seria kolizji

Również na trasie S7 z Elbląga w kierunku Gdańska kierowcy napotkali na poważne utrudnienia. Wystąpiło tam kilka kolizji, co skutkowało bardzo długim korkiem. Sytuacja ta została uwieczniona na filmie otrzymanym od naszych słuchaczy, co pozwala lepiej zrozumieć skalę zatorów.

Zakopianka – ekstremalne zatory

W Małopolsce, na drodze w kierunku Tatr, również doszło do znaczących utrudnień. Na zakopiance utworzył się korek o długości aż 15 kilometrów, który ciągnie się od tunelu w Skomielnej Białej aż do Rdzawki, gdzie trwają prace związane z budową nowej zakopianki. Przejazd z Krakowa do Zakopanego może teraz zająć ponad trzy godziny.

Inne regiony również z utrudnieniami

Na drodze krajowej nr 7 między Krakowem a Miechowem, w miejscowości Wielki Dół, doszło do zderzenia pięciu samochodów. Wprowadzono tam ruch wahadłowy, co znacznie spowolniło ruch.

Na trasie S3, między Gorzowem Wielkopolskim a Myśliborzem, miała miejsce kolizja ośmiu pojazdów. Choć nikomu nic się nie stało, zablokowana jezdnia w kierunku Szczecina spowodowała długie opóźnienia. Udało się udrożnić jeden pas, co pozwoliło na częściowe przywrócenie ruchu.

Majówkowy weekend to tradycyjnie czas wzmożonych podróży, co niestety często wiąże się z korkami i kolizjami. Kierowcy planujący podróż w najbliższych dniach powinni uzbroić się w cierpliwość i dostosować swoje plany do aktualnej sytuacji na drogach.

Źródło: RMF.FM

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...