poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Noc Muzeów w Łodzi: odkryj nocne życie kultury

Data:

- REKLAMA -

18 maja stanie się magicznym wieczorem dla mieszkańców i odwiedzających Łódź, gdyż miasto otworzy swoje bramy do kultury podczas corocznego wydarzenia Noc Muzeów. W tym roku, 24 łódzkie instytucje kultury, nauki, rozrywki i rekreacji zapraszają na nocne zwiedzanie, obiecując niezapomniane wrażenia od popołudnia aż do północy.

Artystyczne warsztaty i historia w Muzeum Książki Artystycznej

Jedną z najbardziej interaktywnych propozycji tej nocy będzie Muzeum Książki Artystycznej, gdzie odwiedzający będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach sitodruku i typografii. Goście mogą przynieść własne koszulki, bluzy, czy torby materiałowe, aby nauczyć się drukować na nich unikalne nadruki. Dodatkowo, na starej maszynie drukarskiej, zwaną Bostonką, będzie można wykonać wydruki okolicznościowe – na podobnym urządzeniu Józef Piłsudski drukował gazetę „Robotnik” w latach 1895-1900.

Fotograficzna podróż w czasie w Szlachetnej Pracowni „Stykówka”

Przeniesienie się w czasie będzie możliwe w Szlachetnej Pracowni „Stykówka” na Księżym Młynie, gdzie prezentowane będą dawne aparaty fotograficzne oraz prace wykonane w szlachetnych technikach fotograficznych. Uczestnicy będą mieli unikalną szansę na zrobienie sobie portretu w technice mokrego kolodionu, co jest rzadkością w dzisiejszych czasach cyfrowej fotografii.

Radiowa historia na wystawie w Fundacji im. Stanisława Pomian-Srzednickiego

Fundacja im. Stanisława Pomian-Srzednickiego zaprasza na wystawę „Z radiem przez lata – Fala Radiowa wczoraj i dziś”, gdzie prezentowane będą historyczne odbiorniki radiowe, zarówno lampowe, jak i tranzystorowe, a także radiomagnetofony i radia z gramofonem. W trakcie zwiedzania goście będą mieli okazję do odsłuchania autentycznych płyt winylowych i kaset.

Edukacja i rozrywka w Instytucie Pamięci Narodowej

Instytut Pamięci Narodowej w Łodzi zaplanował pokazy technik konserwacji i reprografii dokumentów, promocję nowej gry edukacyjnej „First to Fight. Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie 1939-1945 – PUZZLE/MEMORY”, a także kącik dla najmłodszych z kolorowankami, rebusami i stemplami.

Komunikacja i dostępność

Łódzkie MPK oraz lokalni operatorzy elektrycznych hulajnóg zadbają o to, aby wszyscy chętni mogli wygodnie dotrzeć do uczestniczących lokalizacji. Specjalne rozkłady i linie komunikacyjne zostaną wzmocnione na czas trwania wydarzenia, a operatorzy hulajnóg oferują darmowe przejazdy.

Większość muzeów i galerii zapewnia wstęp bezpłatny, z wyjątkiem EC1 Łódź Miasto Kultury, gdzie za symboliczną złotówkę można będzie odkryć więcej tajemnic kultury.

Noc Muzeów w Łodzi obiecuje być ekscytującą przygodą pełną kultury, nauki i historii, otwierając przed mieszkańcami i gośćmi miasta niezwykłe możliwości odkrywania sztuki i dziedzictwa w zupełnie nowym świetle.

Źródło: Lodz.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...