piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

„Drzewko za surowce wtórne” w Kołobrzegu, czyli ekologiczna akcja, mająca zachęcić wszystkich do dbania o środowisko

Data:

- REKLAMA -

W ramach akcji „Drzewko za surowce wtórne”, zorganizowanej we współpracy z Bricomarche, mieszkańcy Kołobrzegu mieli okazję dokonać małego, ale znaczącego kroku ku ochronie środowiska. Odbierając makulaturę, pomysłodawcy akcji rozdawali w zamian sadzonki drzew i krzewów, propagując ideę ekologii i czystej przyszłości.

Akcja „Drzewko za surowce wtórne 2023” była wyrazem zaangażowania i mobilizacji mieszkańców Kołobrzegu na rzecz środowiska. Udało się zebrać imponującą ilość ponad półtorej tony makulatury, która po odpowiedniej segregacji trafi do recyklingu. W zamian za ten gest proekologiczny, mieszkańcy otrzymali blisko tysiąc sadzonek drzew i krzewów, które pomogą w zazielenieniu okolicy.

Sadzonki, które rozdawano, pochodziły ze szkółki leśnej działającej przy Nadleśnictwie Gościno. To gwarancja, że inicjatywa ta nie tylko przyczyni się do zwiększenia ilości zieleni w tym mieście, ale także będzie miała pozytywny wpływ na lokalne środowisko naturalne.

Przed sklepem Bricomarche, który był partnerem w tej inicjatywie, tworzyły się długie kolejki osób z wózkami pełnymi makulatury. Pracownicy z zaangażowaniem ważyli każdy worek i w zamian za odpowiednią ilość przyniesionego papieru wręczali mieszkańcom sadzonki drzew i krzewów.

Akcja „Drzewko za surowce wtórne” nie tylko przyniosła wymierne korzyści dla środowiska, ale także pomogła w propagowaniu idei ekologii i dbałości o naszą planetę. Była to doskonała okazja, aby każdy mieszkaniec mógł włączyć się w działania na rzecz ochrony środowiska, poczynając od prostych, codziennych gestów.

Inicjatywa „Drzewko za surowce wtórne” pokazała, że nawet małe działania mogą mieć duże znaczenie dla naszego środowiska. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, udało się zrealizować projekt, który przyczyni się do zazielenienia naszej okolicy i edukacji ekologicznej społeczności lokalnej.

Źródło: https://24kolobrzeg.pl/, https://gk24.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...