piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Ministerstwo Sportu i Turystyki chce przeznaczyć 40 milionów zł na dofinansowanie do amatorskiego sportu

Data:

- REKLAMA -

Na terenie warszawskiego Ośrodka Hutnik, Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłoszono jakiś czas temu nowy program wsparcia dla lig amatorskich o wartości 40 milionów złotych. Inicjatywa ta ma na celu rozwój sportu amatorskiego w Polsce, wspierając zarówno istniejące rozgrywki, jak i nowe projekty. Program ten jest odpowiedzią na długoletnie zaangażowanie stolicy, Warszawy, w promowanie aktywności fizycznej i sportowej mieszkańców.

Minister Sportu i Turystyki, Sławomir Nitras, podczas konferencji prasowej podkreślił znaczenie programu dla samorządów i klubów sportowych. W ramach corocznego programu, samorządy mogą ubiegać się o wsparcie finansowe do 6 maja 2024 roku, a decyzje o przyznaniu dofinansowania zostaną podjęte do 7 czerwca. Nitras zachęcił przedstawicieli lig amatorskich do aktywnego uczestnictwa i składania wniosków, podkreślając wagę inwestycji w sport od podstaw.

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, wyraził uznanie dla wkładu Ministerstwa w rozwój klubów sportowych, podkreślając rolę sportu amatorskiego w życiu społeczności lokalnych. Warszawa, podczas kadencji Trzaskowskiego, przeznaczyła znaczne środki na różne formy aktywności sportowej, wspierając prawie 200 klubów oraz organizując liczne imprezy sportowo-rekreacyjne.

Inwestycje w infrastrukturę sportową również stanowią istotną część działań Warszawy na rzecz promocji zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. W latach 2018-2023, miasto przeznaczyło ponad 257 milionów złotych na rozwój bazy sportowo-rekreacyjnej. Ponadto, blisko 110 milionów złotych zostało wydanych na szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży.

Warszawa to nie tylko inwestycje w obiekty sportowe, ale także organizacja licznych wydarzeń sportowych, takich jak Półmaraton Warszawski czy Triada Biegowa. Dzięki temu, miasto staje się nie tylko miejscem pracy i zamieszkania, ale również centrum aktywności fizycznej i sportowej dla mieszkańców w każdym wieku.

Podsumowując, inwestycja Ministerstwa Sportu i Turystyki w program wsparcia dla lig amatorskich to kolejny krok w kierunku budowania społeczeństwa aktywnego i zdrowego. Dzięki zaangażowaniu w rozwój sportu od podstaw, Polska zyskuje nie tylko w sferze zdrowia publicznego, ale również w kształtowaniu silnej i zjednoczonej społeczności lokalnej.

Źródło: https://um.warszawa.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...