piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Epi-Centrum Nauki w Białymstoku prezentuje Electrum Eco Hive: Nowoczesne miasto przyszłości

Data:

- REKLAMA -

Od 1 maja 2024 roku, goście Epi-Centrum Nauki w Białymstoku będą mieli niepowtarzalną okazję do zobaczenia wyjątkowej wystawy: makietę edukacyjną „Electrum Eco Hive”. To innowacyjne przedstawienie miasta przyszłości, które w pełni zasilane jest odnawialnymi źródłami energii.

Makieta Electrum Eco Hive, skonstruowana przez Łukasza Więcka, finalistę pierwszej edycji programu LEGO Masters Polska, i zespół z firmy Electrum, składa się z ponad 60 tysięcy klocków LEGO. Jej unikalność podkreślają interaktywne moduły, które pozwolą zwiedzającym na bezpośrednie zaangażowanie się w eksplorację tego ekologicznego miasta.

Projekt Electrum Eco Hive został zaprojektowany tak, aby harmonijnie łączyć nowoczesne technologie energetyczne z codziennym życiem jego mieszkańców. „Miasto unika tradycyjnych, opartych na węglu źródeł energii, a zamiast tego korzysta z takich rozwiązań jak turbiny wiatrowe, farmy słoneczne oraz inne innowacyjne metody pozyskiwania energii” – wyjaśnia Jan Roguz z firmy Electrum.

Makieta prezentuje także różnorodne technologie OZE poprzez dziewięć interaktywnych modułów, które demonstrują nowoczesne podejście do urbanistyki. „Praca nad projektem Electrum Eco Hive była dla mnie wyjątkowym doświadczeniem. Budowanie interaktywnego miasta było ogromnym wyzwaniem konstrukcyjnym” – mówi Łukasz Więcek, główny konstruktor makiet.

Electrum Eco Hive stanie się stałym elementem laboratorium energetyki w ramach Głównej Wystawy Epi-Centrum Nauki. Jest to idealne uzupełnienie multimedialnej makiet Białegostoku, prezentującej produkcję energii w mieście.

Kierownik Epi-Centrum Nauki, Marek Jurzysta, wyraża nadzieję, że „ta wyjątkowa instalacja zainspiruje zarówno najmłodszych, jak i dorosłych do aktywnego zaangażowania w kształtowanie zrównoważonej przyszłości naszych miast”.

Electrum Eco Hive jest nie tylko ekspozycją, ale także edukacyjną przygodą w dziedzinie odnawialnych źródeł energii i zrównoważonego rozwoju, wprowadzającą młodych oraz dorosłych w świat nowoczesnych technologii, które są przyjazne dla naszej planety.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, także osoby z odleglejszych zakątków Polski, do odwiedzenia Epi-Centrum Nauki w Białymstoku i zapoznania się z Electrum Eco Hive od 1 maja 2024 roku.

Źródło: epi-centrum.bialystok.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...